"Πράσινος" απολογισμός

Ο απολογισμός των επίλεκτων ομάδων της Ομόνοιας...

Η ενημέρωση:

"Τρεις νίκες και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των επίλεκτων ομάδων της Ακαδημίας μας το περασμένο Σάββατο.

Το εμπόδιο του Απόλλωνα με 0-4, πέρασε η ΟΜΟΝΟΙΑ U17 σε αγώνα που έγινε στην έδρα της Λεμεσιανής ομάδας για την 5η αγωνιστική. Δυο γκολ πέτυχε ο Χρίστου και από ένα οι Σπυριδάκης και Σολωμής. Το «τριφύλλι» είναι στην 9η θέση με εννέα βαθμούς μετρώντας τρεις νίκες και δύο ήττες.

Δεν τα κατάφερε η ΟΜΟΝΟΙΑ U16 στο εκτός έδρας ντέρμπι απέναντι στον Απόλλωνα. Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος η ομάδα μας ηττήθηκε με 3-2. Τα γκολ για τους «πράσινους» σημείωσε ο Αλέξανδρος Καϊάφας. Πλέον, η ΟΜΟΝΟΙΑ U16 έμεινε στην 6η θέση και στους εννέα βαθμούς με απολογισμό τρεις νίκες και δύο ήττες.

Τις πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια έφτασε η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 κερδίζοντας εντός έδρας τον Απόλλωνα με 4-1. Το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε στο πρώτο μέρος με την ομάδα μας να προηγείται με 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές και μαζεμένες αλλαγές με το παιχνίδι να τελειώνει στο 4-1. Το σκορ άνοιξε ο Βασιλείου, το 2-0 έγινε με πέναλτι του Σπύρου ενώ στη συνέχεια σκόραραν οι Ανδρέου Α. και Χρίστου. Η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 είναι στην κορυφή με 15 βαθμούς μετρώντας μόνο νίκες.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί των τελευταίων εβδομάδων έδωσε η ΟΜΟΝΟΙΑ U14. Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος η ομάδα μας κέρδισε εντός έδρας τον Απόλλωνα με 5-1 και πλησίασε τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας! Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν ισόπαλο 1-1, όμως στην επανάληψη οι «πράσινοι» ανέβασαν στροφές, ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλο τους και σημείωσαν τέσσερα τέρματα για το τελικό 5-1. Πλέον, η ομάδα μας είναι στην 3η θέση με 12 βαθμούς έχοντας απολογισμό τέσσερις νίκες και μία ήττα.