Πρωτάθλημα Νέων/2η αγωνιστική

Με τέσσερις αναμετρήσεις άνοιξε χθες η αυλαία της δεύτερης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Α' Κατηγορίας

Στους 6 βαθμούς η Νέα Σαλαμίνα μετά το νικηφόρο 2-1 επί του ΑΠΟΕΛ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 62ο λεπτό με τον Ιωάννη Χατζηγιάννη και η Σαλαμίνα έφτασε στην ανατροπή με δύο τέρματα του Θεόδωρου Χατζηαντώνη (76' πέναλτι, 79').

Εκτός έδρας νίκη του Ολυμπιακού επί της ΑΕΚ με 2-1 από τέρματα που πέτυχαν οι Κυπριανός Ηρακλέους (41') και Βασίλης Χριστοδούλου (56'). Το γκολ της ΑΕΚ σημείωσε ο Μάριος Τζιωρτζής στο 45ο λεπτό.

Η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών νίκησε εκτός έδρας με 4-1 τον Απόλλωνα. Σκόραραν οι Νικόλας Κωνσταντίνου (31'), Χαράλαμπος Στατιώτης (41'), Ανδρέας Δημητρίου (49') και Νικόλας Μπουντακίδης (90'). Ο Χρίστος Χατζηζηνοβίου στο 59ο λεπτό με πέναλτι το γκολ για τον Απόλλωνα.

Ισόπαλος χωρίς τέρματα έληξε ο αγώνας Πάφος FC - ΕΝ Παραλιμνίου.

Οι αγώνες Ερμής Αραδίππου - Άρης, ΑΕΛ - Ομόνοια και Ανόρθωση - Εθνικός Άχνας θα διεξαχθούν σήμερα.