Φιλική ΗΤΤΑ από Άρη (φώτος)

Ήττα στο φιλικό για τον Απόλλωνα, με 3-2 από τον συμπολίτη Άρη. Στον διάρκειας 80 λεπτών αγώνα του Τσιρείου, οι «κυανόλευκοι» έδωσαν ευκαιρίες σε ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής καθώς και νεαρούς από την ομάδα Κ-19.

Η ομάδα του Λιάσου Λουκά προηγήθηκε με 2-0, είδε τον Γκακπέ να μειώνει αλλά στην επανάληψη με τρίτο τέρμα έφτασε στην φιλική νίκη η οποία δίνει ψυχολογία στους ποδοσφαιριστές της Ελαφράς Ταξιαρχίας ενόψει του νέου πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας. Ο Αγκίρε στο τέλος μείωσε σε 3-2.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net βρέθηκε στο Τσίρειο και σας μετέφερε όλα όσα έγιναν από την φιλική αναμέτρηση. Τα δυο ημίχρονα ήταν διάρκειας 40 λεπτών το καθένα.

ιξξο

- Έναρξη

- 6' Πρώτη τελική για τον Απόλλωνα, ο Γκακπέ το σουτ, ο Παπαστυλιανού αποκρούει χωρίς δυσκολία

- 10' Σουτ του Μάρκοβιτς, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

- 11' Προσπάθεια του Γιαννιώτα, άουτ.

- 19' τετ α τετ ο Μάρκοβιτς δεν κατάφερε να σκοράρει

- 21' ΓΚΟΛ για τον Άρη και 0-1. Μετά από μια περιπετειώδη φάση η μπάλα κατέληξε στον Μπάρμπαρο ο οποίος με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.

- 28' ΓΚΟΛ για τον Άρη και 0-2. Με διαγώνιο σουτ ο Χαραλάμπους διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του

- 34' Κίτρινη στον Πιντά

- 38' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα που μειώνει σε 1-2. Ο Γκακπέ με πλασέ νίκησε τον Παπαστυλιανού.

Ημίχρονο

Έναρξη στο Β' ημίχρονο (40λεπτο)

Αλλαγές για Απόλλων: Ζελάγια, Αγκίρε και Βολοτίνεν στις θέσεις των Γκακπέ, Γιαννιώτα και Μολ

- 43' Ο Μάρκοβιτς το σουτ, αποκρούει ο Παπαστυλιανού.

- 46' Ο Ζελάγια υποδέχθηκε τη πάσα από τον Αγκίρε και από ευνοϊκή θέση δεν κατάφερε να σκοράρει. Στη συνέχεια της φάσης ο Μάρκοβιτς έκανε το σουτ με τους αμυντικούς του Άρη να αποκρούουν πάνω στη γραμμή

- 65' ΓΚΟΛ για τον Άρη και 1-3. Με σουτ εκτός περιοχής η "Ελαφρά ταξιαρχία" πετυχαίνει και τρίτο τέρμα με τον Μόργκαν.

- 70' Τριπλή επέμβαση από τον τερματοφύλακα του Άρη ο οποίος κρατά το 1-3

- 72' Ψύχας αντί Πέδρο, Παναγή αντί Μάρκοβιτς και Χαραλάμπους αντί Αντωνιάδη

-74' Γρηγορίου και Ανδρέου στις θέσεις των Ρότζερ και Σαρντινέρο

- 80' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 2-3. Ο Αγκίρε μείωσε στην εκπνοή.