Δεύτερη ΝΙΚΗ και οκτάδα! (Φώτος)

Χωρίς να προκληθεί οποιαδήποτε αμφιβολία κατά την διάρκεια του αγώνα, η ΑΕΚ εξασφάλισε την πρόκριση της στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Το απόγευμα της Τετάρτης (22/01) η ομάδα της Λάρνακας... ζευγάρωσε τις νίκες της απέναντι στην Καρμιώτισσα και μετά το 3-0 του πρώτου αγώνα, επικράτησε ξανά αυτή την φορά με 1-0. Το γκολ ο νεαρός Κωνσταντίνου στο β' μέρος.

-3' Πρώτο σουτ στο ματς απ' τον Αναστασίου, άστοχο.

-7' Αργό το τέμπο στα πρώτα λεπτά, η ΑΕΚ έχει την κατοχή αλλά χωρίς να ασκεί πίεση.

-8' Πλασέ του Ιωάννου με το δεξί, αδύναμο, στα χέρια του Καϊρίνου.

-15' Από αριστερά με τον ορεξάτο Τέτε προσπαθεί να δημιουργήσει η ΑΕΚ.

-23' Ο Κωνσταντίνου σκόραρε αλλά το γκολ του ακυρώθηκε αφού όταν έγινε κάτοχος της μπάλας, αυτή χτύπησε στο χέρι του.

-28' Πρώτη τελική για την Καρμιώτισσα. Το έκανε ο Χρίστου, μπλόκαρε ο Χριστοδούλου.

-30' Στο 65-35% η κατοχή υπέρ της ΑΕΚ.

-35' Κίτρινη στο Φιόλιτς.

-38' Καλή αντεπίθεση για την ΑΕΚ με Ράσπα και Φιόλιτς, έκοψε σε κόρνερ ο Σάββα.

-44' Ένα λεπτό η καθυστέρηση.

-49' Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Καϊρίνος έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Τρουγιόλς σε κόρνερ.

-56' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Αναστασίου πέρασε ωραία την κάθετη πάσα στον Κωνσταντίνου ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Καϊρίνο για το 0-1!

-59' Γυριστό σουτ του Ρομό, μπλοκάρει ο Χριστοδούλου.

-60' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Θωμά αντί του Άμπραχαμ Γκονζάλεθ Κασανόβα.

-64' Πρώτη αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Σταύρου αντί Σάσι.

-66' Κίτρινη στον Χρίστου για δυνατό μαρκάρισμα στον Τρουγιόλς.

-72' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Καλαϊτζής αντί Φιόλιτς.

-74' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Τσιμόντζι αντί Χρίστου.

-77' Σουτ του Αναστασίου, ψηλά έξω.

-79' Κλασική ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ράσπας ελίχθηκε ανάμεσα σε δύο αμυντικούς, βρέθηκε απέναντι στον Καϊρίνο αλλά το πλασέ του δεν ήταν καλό, με τον αντίπαλο γκολκίπερ να διώχνει.

-82' Από μία αλλαγή για κάθε ομάδα. Κυριάκου αντί Πάρπας και Στεφάνου αντί Τρουγιόλς.

-87' Νέα ευκαιρία για τον Ράσπα, αλλά ξανά το πλασέ του από καλή θέση δεν βρήκε στόχο.

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Πάρπας (82'Κυριάκου), Στυλιανού, Σάσι (64'Σταύρου), Χριστοφή, Σάββα, Πιερή, Χρίστου (74'Τσιμόντζι), Παπαμιχαήλ, Νεοφύτου, Ρόμο

-Στον πάγκο Πιερή, Τσιμόντζι, Κυριάκου, Βαττής, Σταύρου, Παρούτης, Ράμος, Ζαντής

ΑΕΚ: Χριστοδούλου, Θάντι, Γκονζάλες, Ιωάννου, Αναστασίου, Τρουγιόλς (82'Στεφάνου), Κασανόβας (60'Θωμά), Φιόλιτς (72'Καλαϊτζής), Τέτε, Κωνσταντίνου, Ράσπας