Επιστροφή στις νίκες με Σίριο! (Φώτος)

Η ΑΕΖ επικράτησε με 2-0 του Διγενή Μόρφου στο Ζακάκι χάρις σε δύο γκολ του Σίριο στο 65΄και στο 75΄του αγώνα. Στους 7 βαθμούς ανέβηκε η ομάδα του Ζακακίου ενώ η ομάδα της Μόρφου έμεινε στους 2 βαθμούς.

Το kerkida.net ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

1' Σέντρα στην αναμέτρηση.

3' Εξαιρετική ευκαιρία για ΑΕΖ...ο Ναρτέι μόνος απέναντι από τον Κιουρτζίδη δεν κατάφερε να σκοράρει.

5' Δοκάρι η ΑΕΖ. Παρολίγο αυτογκόλ από τον αμυντικό του Διγενή, Γκουγκουρή, ο οποίος στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα, βρήκε το δοκάρι της ομάδας του.

8' Μεγάλη ευκαιρία για τον Διγενή με τον Αντρέα Κυπριανού ο οποίος από πλεονεκτική θέση σούταρε... και την τελευταία στιγμή ο Φώκλας έδιωξε σε κόρνερ.

30' Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα το τελευταίο δεκάλεπτο

30' Αναγκαστική αλλαγή για ΑΕΖ. Ο Εζεκιέλ εκτός, μέσα ο Σίριο.

Ημίχρονο στο παιχνίδι.

Έναρξη β΄μέρους

55' Υπάρχει δυνατός άνεμος στο γήπεδο που δυσκολεύει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

57' Αλλαγή για την ΑΕΖ. Έξω Λουγκος, μέσα Βασιλείου

60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Διγενή. Ο Χρίστος Αντωνιου μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα της ΑΕΖ σούταρε λίγο άουτ

62'  Κίτρινη για αψιμαχία στους Γιάννη Στυλιανιδη ΑΕΖ και Χριστόφορο Χαραλάμπους Διγενή

65' ΓΚΟΛ 1-0 για την ΑΕΖ. Ο Σίριο μπήκε από αριστερά στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον Κιουρτζιδη ανοίγοντας το σκορ.

75' ΓΚΟΛ 2-0 για την ΑΕΖ! Δεύτερο γκολ για τον Ετόρρε Σιριο με σουτ έξω από την περιοχή

79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Διγενή με τον Νεοφυτου να αστοχεί από κοντά!

85' Στα τελευταία λεπτά δεν μπορεί να αντιδράσει ο Διγενής.