Νίκησε... κορωνοϊό και ΑΕΖ! (φώτος)

Σπουδαία νίκη για τον ΑΣΙΛ που τις τελευταίες μέρες ταλαιπωρείται πολύ από τον κορωνοϊό. Η ομάδα της Λύσης κέρδισε με 1-0 την ΑΕΖ το απόγευμα του Σαββάτου, πανηγυρίζοντας το πρώτο τρίποντο στο νέο πρωτάθλημα. "Χρυσό" γκολ από τον Χοάν Τομάς μόλις στο 5ο λεπτό.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο...

-Πρώτο σφύριγμα

-5' ΓΚΟΛ 1-0 ο ΑΣΙΛ με πλασέ του Τομάς! Ανοίγει το σκορ με το "καλησπέρα"

-15' Aναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Πελεκάνος στη θέση του Πούνα

-20' Σουτ από τον Ράνο μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο Ταουντούλ

-25' Αναγκαστική αλλαγή και για την ΑΕΖ, ο Θεοδώρου στη θέση του Λούγκου

-35' Καλύτερος ο ΑΣΙΛ και μετά το γρήγορο γκολ που πέτυχε προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ. Η ΑΕΖ ακόμη δεν απείλησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα

-45' ΔΟΚΑΡΙ ο ΑΣΙΛ με κεφαλιά του Ράνου

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος με ακόμα μια αναγκαστική για τους γηπεδούχους. Ο Αλεξίου στη θέση του Παναγίδη

-49' Μακρινό σουτ του Μάρκου, σε ετοιμότητα ο Ζαχαρουδιού

-55' Παράλληλο γύρισμα του Μούσιτς έδιωξε δύσκολα ο Ταουντούλ

-70' Παιχνίδι κέντρου με πολλή δύναμη και δυνατά μαρκαρίσματα, χωρίς ευκαιρία στο δεύτερο μέρος

-72' Διάλειμμα για νερό