ΤΕΛΙΚΑ στην Β' Κατηγορία

Με τις αναμετρήσεις της προτελευταίας αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας.

***Υπήρξε ενημέρωση για τα αποτελέσματα όλων των αγώνων και πιο κάτω ξεχωριστή ενημέρωση για τα ντέρμπι - ανόδου, Ομόνοια 29Μ - ΑΕΖ και Π.Ο Αχυρώνας Ονήσιλος - Εθνικός.

Το πρόγραμμα στον Α' Όμιλο:

• Ομόνοια 29Μ - ΑΕΖ Ζακακίου 0-0

γ5γρ

• Πέγεια - Οθέλλος Αθηαίνου 1-2 (85' Χαμπίπ / 64' Κατσιατής, 74' Σούτο)

ερωγε

• ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος - Εθνικός Άχνας 0-4 (Α. Ηλία 11', 20', 53', 72' Λίμα)

γεωε

• Ομόνοια Αραδίππου - ΜΕΑΠ 0-1 (54' Ανδρέου)

ποξ

Και στον Β' Όμιλο:

• Αναγέννηση Δερύνειας - ΠΑΕΕΚ 2-1 (51', 63' Φόρτες / 56' Ηροδότου)

φρ354ρφ

• Αγία Νάπα - Ερμής Αραδίππου 1-0 (90+3' Κολοκούδιας)

ηοι

• ΠΟ Ξυλοτύμπου - FC Krasava ΕΝΥ Διγενής 1-0 (88' Βροντής)

τρηβγρ

***Η αναλυτική ενημέρωση για τα δύο μεγάλα παιχνίδια:

• ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ - ΑΕΖ 0-0

POJ

-Έναρξη.

-5' Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο, χωρίς κάτι αξιόλογο.

-10' Πολλές διακοπές, δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς.

-11' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΖ! Ο Μαϊσουράντζε έκλεψε την μπάλα έδωσε κάθετη στον Κάστρο, αυτός έκανε το πλασέ, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Παπαστυλιανού

-13' Σουτ στην κίνηση ο Μαϊσουράντζε, σε ετοιμότητα ξανά ο Παπαστυλιανού.

-21' Μακρινό σουτ του Βαρέλα, έξω η μπάλα.

- 35' Κίτρινη στο Φραγκέσκου για φάουλ στο Σπύρου.

Ημίχρονο

- Έναρξη Β' Ημιχρόνου

- 46' Αλλαγή για την Ομόνοια 29Μ. Μέσα ο Αντωνίου, έξω ο Ματαθαίου

50' Δεν καταγράψαμε καμία φάση μπροστά στις δύο εστίες

- 51' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάστρο, μόλις έξω.

- 59' Ατομική ενέργεια από τα δεξιά από τον Κάστρο που πάτησε περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ, όμως ήταν σε ετοιμότητα ο Παπαστυλιανού.

- 62' Διπλή αλλαγή για Ομόνοια 29 μέσα Φροξυλιάς, Γαβριηλίδης έξω Σπύρου και Ανδρέου

- 64' Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι του Αντωνίου.

- 66' Σουτ του Βασιλείου μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει μόλις έξω. Πολύ καλή ευκαιρία για την Ομόνοια 29Μ.

- 77' Αλλαγή για την ΑΕΖ μέσα ο Θεόδωρου, έξω ο Σιφναίος

- 88' Σουτ στην κίνηση από Βαρέλα ψηλά έξω.

- 89' Μέσα ο Κωμοδίκης, έξω ο Βαρέλα

- 90' Μεγάλη ευκαιρία για ΑΕΖ. Ο Κωμοδίκης έφυγε πίσω από την άμυνα, έκανε το σουτ, ωστόσο έδιωξε δύσκολα ο Παπαστυλιανού.

- ΤΕΛΟΣ

ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ: Παπαστυλιανού, Σπύρου, Κονομής Π, Ιωάννου, Ανδρέου, Φοινίρης, Αρτεμίου, Ματθαίου, Γκόμεθ, Βασιλείου, Δημητρίου.

Στον πάγκο οι: Μιχαήλ, Μαυραντώνης, Φροξυλιάς, Αντωνίου, Φιλίππου, Γαβριηλίδης, Αβραάμ, Φώτη, Σιαθάς, Σοφοκλέους, Κονομής Λ, Ιωσηφίδης.

ΑΕΖ: Πέτρου, Παστελλής, Αντωνίου, Γιεμπλί, Βαρέλα, Κάστρο, Μαϊσουράντζε, Χατζηβασίλης, Ευσταθίου, Σιφναίος, Φραγκέσκου.

Στον πάγκο οι: Ζαχαρουδιού, Παπαχαραλάμπους, Κωμοδίκης, Θεοδώρου, Αριστοτέλους, Μιχαηλίδης, Ελευθερίου, Μπαγιούνοβιτς, Κωνσταντίνου, Κυριάκου, Βρίκκης, Κκωστή.

• Π.Ο ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΟΝΗΣΙΛΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 0-4

4φρτ34φ

-Έναρξη.

-5' Σέντρα του Καλλένου, κεφαλιά ο Ανδρέας Ηλία, σταθερά ο Παναγή.

-11' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό! Ωραίο σουτ από τον Καλλένο, ο Παναγή απέκρουσε, η μπάλα πήρε ύψος, χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και ο Ανδρέας Ηλία παίρνοντας το... ριμπάουντ από πλάγια θέση και δεξιά εντός περιοχής, σκόραρε για το 1-0!

-20' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό, ξανά ο Ηλία! Ασίστ του Ομπάμα, αριστερό πλασέ από κοντά ο Ανδρέας και 2-0!

- 43' O Kαλλένος μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ ωστόσο η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

- Ημίχρονο

- Έναρξη...

- 46' Διπλή για τον Π.Ο Αχυρώνα-Ονήσιλο. Μέσα οι Σωτηρίου και Ανδρέου, έξω οι Γκασάμα και Ενρίκε.

- 49' Σουτ του Γκοροπέβσεκ, η μπάλα άουτ

- 53' ΓΚΟΛ 3-0 για τον Εθνικό Άχνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λίμα

- 65' Έχει πέσει ο ρυθμός...

- 72' ΓΚΟΛ 4-0 για τον Εθνικό. Σέντρα του Βάντερ, κεφαλιά του Ηλία, στρώθηκε στον Λίμα και από κοντά δεν αστόχησε.

-ΤΕΛΟΣ

Π.Ο ΑΧΥΡΩΝΑΣ - ΟΝΗΣΙΛΟΣ: Παναγή, Ενρίκε, Σάσι, Κκονέ, Διαμαντόπουλος, Ρέινολντς, Μαυρουδή, Νικολάου, Κυριάκου, Λαός, Γκασάμα.

Στον πάγκο οι: Ντραγκόγεβιτς, Ανδρέου, Πουτζιουρής, Λούκου, Χρίστου, Μουσαουί, Σωτηρίου, Λομ.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Πέτρου, Γκοροπέβσεκ, Περατικός, Κ. Ηλία, Ομπάμα, Κουντόμπιακ, Α. Ηλία, Καλλένος, Ιωάννου, Κουσιάππα, Λίμα.

Στον πάγκο οι: Μπογκαντίνοφ, Καβαλιέουσκι, Βάντερ, Δ. Χαραλάμπους, Άλβαρο, Μ. Χαραλάμπους, Κυπριανού, Καλογήρου, Περδίος, Σαββίδης, Κούτσακος, Γκμέμπε.

*Το κείμενο περιλαμβάνει διαφημιστικό περιεχόμενο ε.κ μέρους της Bet On Alfa | 18+ |Θέσε τα όριά σου | https://safergambling.gov.cy/ | ΕΑΣ