Οθέλλος - ΑΕΖ: Τέσσερα γκολ σε εφτά λεπτά και κορυφή ο Οθέλλος (φώτος)

Σε ένα ντέρμπι που τα είχε όλα ο Οθέλλος νίκησε με 3-1 την ΑΕΖ, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της β' φάσης του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας και πέρασε μόνος πρώτος στην κορυφή.

Το πρώτο ημίχρονο κυμάνθηκε σε χαμηλούς ρυθμούς με τις δύο ομάδες να μην φτιάχνουν πολλές φάσεις, σε αντίθεση με το δεύτερο μέρος που τα είχε όλα. Τέσσερα γκολ σε εφτά λεπτά, ένταση, πολλές μονομαχίες και κίτρινες κάρτες. Πρώτος άνοιξε το σκορ ο Λιπόμπε στο 52' για τον Οθέλλο. Ο Σούτο στο 53' έκανε το 2-0 με την ΑΕΖ να μειώνει σε 2-1 με τον Χατζηβασίλη στο 57'. Δύο λεπτά αργότερα (59') ο Πάντα διαμόρφωσε το 3-1, όπου και ήταν και το τελικό σκορ. Κορυφή για την ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη που ανεβαίνει στους 47 βαθμούς. Στους 45 παρέμεινε η ΑΕΖ.

Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

Να παραμείνει ή όχι στην Προεδρία της ΚΟΠ ο Γιώργος Κούμας;/ ΨΗΦΙΣΤΕ ΕΔΩ

-Σέντρα στο παιχνίδι.

-4΄ Στο έδαφος ο Παστελλής. Δείχνει να έχει πρόβλημα στον αστράγαλο.

-Όλα οκ με τον παίχτη της ΑΕΖ.

-4' Διακοπή στο ματς , λόγω δύσκολης ορατότητας. Άναψαν καπνογόνα οι φίλοι του Οθέλλου.

-7' Επαναρχίζει το παιχνίδι.

-8' Δοκάρι για τον Οθέλλο με δυνατό σουτ του Κυριάκου.

-20' Κόρνερ για την ΑΕΖ. Αμύνεται ο Οθέλλος.

-30' Γέμισμα από τον Θεοδώρου, απομακρύνει με τις γροθιές ο Ταουντούλ.

-33' Σουτ του Λιπόμπε στο σώμα του Φραγκέσκου η μπάλα.

- 35' Κίτρινη κάρτα στον Σούτο για θέατρο.

-40' Χωρίς πολλές κλασικές φάσεις το παιχνίδι.

-44' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φιάκκα, εντελώς άστοχη.

-Εφτά τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-45' Κίτρινη κάρτα στον Καστάνα, για φάουλ στον Αριστοτέλους.

-Κίτρινη κάρτα και στον προπονητή του Οθέλλου Αλέξη Γαρπόζη, για διαμαρτυρίες.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-52' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο με τον Λιπόμπε. Έγινε η σέντρα από τον Πάντα, ο Ναρτνίνι έπιασε την κεφαλιά, απομάκρυνε ο Πέτρου, η μπάλα έφτασε στον Λιπομπέ, όπου άνοιξε με σουτ το σκορ.

-53' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο. Ωραίο συρτό σουτ από τον Σούτο που κάνει το 2-0.

-57' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ με τον Χατζηβασίλη. Πανέμορφο γκολ στη κλειστή γωνία του Ταουντούλ.

-59' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο και 3-1 με τον Πάντα. Εύστοχη η κεφαλιά του.

-65' Ωραία σέντρα από τα αριστερά για την ΑΕΖ, ο Κωμοδίκης δεν προλαβαίνει να απλώσει το πόδι του και να σκοράρει.

-70' Κίτρινη κάρτα στον Χριστοδούλου.

-75' Κρατά την μπάλα και πιέζει η ΑΕΖ.

-77' Σουτ του Ναρντίνι, έξω.

-82' Αμύνεται ο Οθέλλος, ψάχνει το γκολ η ομάδα του Λιάκου Λουκά.

-84' Κίτρινη κάρτα στον Παστελλή.

-Οχτώ λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-90'+2 Κίτρινη κάρτα στον Σιφνέο για φάουλ στον Λιπόμπε.

-90+5' Κερδίζει συνεχόμενα κόρνερ η ΑΕΖ.

Εντεκάδες:

Οθέλλος: Ταουντούλ, Kιμπάμπα, Ναρντίνι, Κυριάκου, Πάντα, Χριστοδούλου, Σούτο, Καστάνας, Χατζηπασχάλης, Λιπόμπε, Φιάκας.

Στον πάγκο οι: Τσιακουρής, Μαλλούρης, Σχίζας, Χατζηγιαννακού, Ιωάννου, Κυριάκου, Μάυρου, Παπαθανασίου, Γρούτας, Χαραλάμπους, Στεπάνοβιτς.

ΑΕΖ: Πέτρου, Παστελλής, Αντωνίου, Γιέμπλι, Θεοδώρου, Αριστοτέλους, Κάστρο, Μαισουράτζε, Χατζηβασίλης, Ευσταθίου, Φραγκέσκου.

Στον πάγκο οι: Ζαχαρουδιού, Παπαχαραλάμπους, Αντωνίου Χ., Κωμοδίκης, Μιχαηλίδης, Ελευθερίου, Μπατζούνοβιτς, Σιφνέος, Κωνσταντίνου, Κυριάκου, Βρίκκης, Κκώστης.

Διαιτητής: ΛΙΟΤΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ
Α' Βοηθός: ΤΟΥΜΑΖΟΥ ΑΝΤΡΕΑΣ
Β΄Βοηθός: ΙΑΚΩΒΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Τέταρτος: ΤΣΑΜΠΑΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

*Το κείμενο περιλαμβάνει διαφημιστικό περιεχόμενο εκ μέρους της Bet On Alfa | 18+ |Θέσε τα όριά σου | https://safergambling.gov.cy/ | ΕΑΣ