Ακρίτας - Καρμιώτισσα: Αγχωτικό διπλό και... κορυφή! (φώτος)

Η ομάδα της Καρμιώτισσα κέρδισε με 2-1 τον Ακρίτα Χλώρακας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.Σκόρερ για την Καρμιώτισσα οι Κοέλιο και Χατζηβασίλης, ενώ ο Ακρίτας μείωσε με τον Βάσου για το τελικό 2-1. Η Καρμιώτισσα, πάτησε προσωρινά κορυφή μετά από αυτήν την νίκη έχοντας 21 βαθμούς με παιχνίδι περισσότερο, ενώ η ομάδα του Ακρίτα έμεινε στάσιμη με 16 βαθμούς

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

- Έναρξη αγώνα...

- 3' Πρώτη καλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Σέντρα από αριστερά, ο Ράσιτς παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα φεύγει άουτ.

-7' Κόρνερ για την Καρμιώτισσα. Εκτελείται και μαζεύει σταθερά ο Κλέιτον.

- 10' Kαλύτερη η Καρμιώτισσα στο πρώτο 10λεπτο του παιχνιδιού

- 13' ΓΚΟΛ 1-0 για την Καρμιώτισσα. Εκτελείται φάουλ από πλάγια, ο Κοέλιο κερδίζει τους πάντες στο αέρα και με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

ηιλ

16' Σουτ του Λίμα, ο Κλέιτον αποκρούει εξαιρετικά σε κόρνερ. Εκτελείται το κόρνερ, ο Ράσιτς κερδίζει το κόρνερ, η μπάλα άουτ.

18' Δοκάρι για την Καρμιώτισσα με σουτ του Σιλβέστρου.

20' Μονόλογος της Καρμιώτισσας μέχρι τώρα.

23' Πρώτο σουτ για τον Ακρίτα. Σουτ του Aμπντουραχνί, η μπάλα καταλήγει άουτ.

27' Σέντρα από τα δεξιά για τον Ακρίτα, απομακρύνει ο Ράσιτς από πλευράς Καρμιώτισσας.

30' Προσπαθεί να ανεβεί η ομάδα του Ακρίτα...

33' Σουτ του Δημοσθένους, η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενο και καταλήγει κόρνερ. Ανεβαίνει συνεχώς ο Ακρίτας.

34' Επικίνδυνη σέντρα του Λούις Κάρλος, σε κόρνερ διώχνουν οι του Ακρίτα. Εκτελείται το κόρνερ, κερδίζει την κεφαλιά ο Αγγελή, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

κβξ

37' Μεγάλη ευκαρία για τον Ακρίτα. Ο Ζιαουάντ, έβγαλε την παράλληλη σέντρα, ο Πελεγκρίνι έκανε το πλασέ από πλεονεκτική θέση με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

39' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Φάουλ του Δημητρίου, κακή αμυντική λειτουργία από τον Ακρίτα, ο Κοέλιο βρέθηκε μόνος του, έκανε το σουτ και δεν μπόρεσε να σκοράρει.

42' Mακρινό σουτ από τον Βάσου, ψηλά άουτ η μπάλα.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου...

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου...

50' O Λούις Κάρλος έκανε την σέντρα, ο Χατζηβασίλης κέρδισε την κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα έξω.

51' Ο Σιλβέστρος έκανε το σουτ, μπλοκάρει ο Κλέιτον.

52' Φοβερή κούρσα του Aμπντουραχνί, έκανε το σουτ με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.

53' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα. Ο Χατζηβασίλης είναι αυτός που κερδίζει το πέναλτι σε μαρκάρισμα εντός περιοχής.

55' ΓΚΟΛ 0-2 για την Καρμιώτισσα. Ο Χατζηβασίλη εκτελεί και ευστοχεί!

59' Νέο σουτ του Χατζηβασίλη, αποκρούει ο Κλέιτον.

59' Πάει να φύγει μπροστά ο Aμπντουραχνί, πέφτει κάτω μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον παίκτη του Ακρίτα για θέατρο.

γσφ

62' Ψηλοκρεμαστό σουτ του Ζιαουάντ, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

69' ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα που μειώνει σε 2-1. Ο Aμπντουραχνί εκτελεί το φάουλ ο Βάσου κερδίζει την κεφαλιά και σκοράρει για να μειώσει η ομάδα του!

ω

73' Μαρκότα μέσα, Μιχαήλ έξω

76' Mενελάου μέσα, Σιλβέστρου έξω

78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ακρίτα. Λάθος γύρισμα του Λούις Κάρλος, βρήκε τον Aμπντουραχνί ο οποίος έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει σε αμυνόμενο και να αποκρούει ο Καϊρίνος.

86' Λούις Κάρλος έξω, μέσα ο Ζεύκης

86' Έξω ο Βάσου, μέσα ο Γιέλαβιτς

90' Nέα ευκαιρία για Ακρίτα. Δυνατό σουτ του Aμπντουραχνί, διώχνει με γροθίες ο Καϊρίνος.

90+3' Πήγε να κρεμάσει τον Κλέιτον ο Ζεύκης. Ελάχιστα έξω η μπάλα.

90+3' Τέλος αγώνα...

Ακρίτας Χλώρακας: Κλέιτον, Aμπντουραχνί, Σοφοκλέους, Δημοσθένους, Ναζιά, Μπερνάντι, Μιχαήλ(73' Μαρκότα), Σέχιτς, Ζιαουάντ, Βάσου(86' Γιέλαβιτς), Πελεγκρίνι

Στον πάγκο: Οικονομόπουλος ,Μπαλαμπανίδης, Γέλαβιτς, Γκραφόρνερ, Ντουμπόβ, Γεωργίου, Μαρκότα, Αλεξέφ, Χρυσοστόμου , Δοιρανλής

Καρμιώτισσα:  Καϊρίνος, Κοέλιο, Ευσταθίου, Κούρτις, Ράσιτς, Λούις Κάρλος(86' Ζεύκης), Χριστοφή, Δημητρίου, Σιλβέστρος(76' Μενελάου), Αγγελή, Χατζηβασίλης

Πάγκος: Χρυσοστόμου, Κωνσταντίνου, Ζεύκη, Μάρκου, Μαμμίδης, Λιασίδης, Μενελάου, Άλμπις.

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Σάββα Κωνσταντίνος