"Επάνοδο στις νίκες"

Ανάρτηση από τον Ακρίτα Χλώρακας μετά την νίκη της ομάδας επί του Ύψωνα...

Η ανάρτηση:

Επάνοδο στις νίκες για την ομάδα μας που κέρδισε με 2-1 την ομάδα του Ύψωνα.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί μέχρι το 17' με 2-0 με λομπα του Masango Akale και με το γκολ πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Bernardo Diniz.

Μάλιστα η αντίπαλος έμεινε στην φάση αυτή με 10 παίκτες. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να χάσει η ομάδα μας σωρεία ευκαιριών να τελειώσει τον αγώνα από το ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι αναγκαστικές αλλαγές η κούραση από τον προηγουνενο αγώνα και η αδικαιολόγητη οπισθοχώρηση επέτρεψαν στην αντίπαλο να μειώσει και να αγχώσει τους παίκτες μας που τελικά κέρδισαν δίκαια. Στα συν η άμεση επάνοδος στις νίκες έστω και δύσκολα όπως εξελίχθηκε τελικά ο αγώνας. Από αύριο το ίδιο σεμνά ετοιμαζόμαστε για τον επόμενο δύσκολο αγώνα στην Λεμεσό με αντίπαλο τον Άρη.