"Κόλλησε" στην Χλώρακα η Νέα Σαλαμίνα!

Ακρίτας και Νέα Σαλαμίνα, "κόλλησαν" στο μηδεν, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας.

Με δέκα ποδοσφαιριστές τελείωσαν το παιχνίδι οι "ερυθρόλευκοι" καθώς αποβλήθηκε στο τελευταίο λεπτό ο Στέλιος Δημητρίου.

Ο Ακρίτας, έφτασε τους 10 βαθμούς, 8 έχει η Νέα Σαλαμίνα, η οποία αγνοεί την νίκη για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο Κοινοτικό και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

Έναρξη αγώνα...

- 5' Το πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για την Νέα Σαλαμίνα. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

- 9' Αναγκαστική αλλαγή για την Νέα Σαλαμίνα. Μέσα ο Πικής, έξω ο Παντελή.

- 15' Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το πρώτο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα.

- 18' Σουτ του Ντανίλο, η μπάλα άουτ.

- 20' Κεφαλιά του Ντανίλο, σταθερά ο Κλέιτον.

κξ

- 32' Σέντρα από τον Κουμουρή, αμύνεται ο Ακρίτας.

- Πιέζει η Νέα Σαλαμίνα, θέλοντας να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

- 36' Αδύναμο σουτ του Πική, πέφτει και μαζεύει ο Κλέιτον

- 45' Σέντρα από τον Αμπντουραχνί , διώχνει η άμυνα της Νέας Σαλαμινας, με τον Γκολομπάρτ.

Τέλος ημιχρόνου...

Έναρξη Β' Μέρους...

- 48' Διπλή ευκαιρία για τον Ακρίτα. Σουτ του Αμπντουραχνί, κόντραρε η μπάλα, η οποία έφτασε στον Δημοσθένους και με σουτ σημάδεψε το δοκάρι.

- 54' Σουτ του Φελίπε, η μπάλα έξω.

- 62' Σουτ του Σέχιτς, μπλοκάρει ο Σπόλιαριτς.

θι

- 64' Σουτ του Ζιαουάντ, η μπάλα φεύγει άουτ.

- 73' Εκτέλεση φάουλ του Φελίπε, διώχνει η άμυνα του Ακρίτα.

- 83' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαργκάσα, στην αγκαλιά του Κλέιτον η μπάλα.

- 86' Ο Σεργίου σε διεκδίκηση της μπάλας συγκρούστηκε πάνω στον κάμεραμαν και τραυματίστηκε. Ο παίκτης μπήκε ξανά μέσα.

- 90+4' Kόκκινη για την Νέα Σαλαμίνα καθώς αποβάλλεται ο Στέλιος Δημητρίου.

φνγ

90+5' Τέλος αγώνα...

Εντεκάδες

Ακρίτας (Σάντρο Πέρκοβιτς): Kλέτον, Ντραμέ, Φερέιρα, Αμπνουραχμί, Σοφοκλέους, Γελαβιτς, Δημοσθένους, Ναζιάχ, Σέχιτς, Ζιαουάντ, Βάσου

Νέα Σαλαμίνα (Ν. Παπαβασιλείου): Σπόλιαριτς, Σεργίου, Δημητρίου, Γκολομπάρτ, Ντανίλο, Κουμουρής, Παντελή, Μαργκάσα, Φελίπε, Ντιακιτέ, Μιγκελίτο