ΑΣΙΛ - Ακρίτας: Τα... "μοιράστηκαν" στο ΓΣΖ (φώτος)

ΑΣΙΛ και Ακρίτας Χλώρακας, ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 64ο λεπτό με τον Τόρες, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 με τον Ράνος στο 76ο λεπτό.

Ο Ακρίτας, μετά και την ισοπαλία "έχασε" την κορυφή καθώς έπεσε στην 2η θέση με 33 βαθμούς. Στον πάτο της βαθμολογίας με 12 βαθμούς έμεινε ο ΑΣΙΛ.

Το kerkida.net ήταν στο ΓΣΖ και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα...

- 'Eναρξη αγώνα με βροχές στην Λάρνακα...

- 1' Σουτ από τον Τόρες μέσα από την περιοχή, έξω η μπάλα

- 4' Κεφάλια από τον Νικολάου σταθερά Περντρέου

- 6' Κίτρινη στο Ράνο για κτύπημα στον Σέχιτς

- 11' Ωραίο διαγώνιο σουτ από τον Τόρες, η μπάλα έξω.

- 13' Διακοπή στην αναμέτρηση. Στο έδαφος ο Αντωνίου ο οποίος δέχτηκε κτύπημα στο πρόσωπο. Μπαίνει φορείο στον αγωνιστικό χώρο.

βκκξβ

- 16' Αναγκαστική αλλαγή για το ΑΣΙΛ, μέσα ο Κουρτίδης έξω ο Αντωνίου

- 16' Επανέναρξη του παιχνιδιού μετά την ολιγόλεπτη διακοπή

- 17' Νατζάχ κίτρινη για φάουλ πάνω στον Νεοφύτου

- 21' Ατομική ενέργεια από τον Ελ Τζεμίλι. Μπήκε στην περιοχή από αριστερά έκανε το πλασέ, δύσκολα σε κόρνερ ο Κυριάκου

- 24' Σουτ από τον Κουρτίδη από πλάγια δεξιά της περιοχής. Σε πόδια αμυνόμενου και κόρνερ η μπάλα

- 27' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χριστοφή, σταθερά ο Περντρέου

- 28' Κίτρινη στο Αλεξίεφ για δυνατό μαρκάρισμα στον Σάσι.

Από τις... βροχές στον ήλιο το ΓΣΖ!

Πρώτα 30 λεπτά στον αγώνα. Μέχρι στιγμής βλέπουμε ωραίο αγώνα με ευκαιρίες και από τις 2 ομάδες. Λίγο πιο επικίνδυνος ο Ακρίτας και πολλά δυνατά μαρκάρισματα...

<χββδφ

- 37' Σουτ από Σάσι έδιωξε δύσκολα ο Περντρέου. Στην επαναφορά σκόραρε ο Χούτρης αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ

- 39' Αλλαγή για Ακρίτα έξω Αλεξίεφ μέσα ο Περέιρα

- 40' Μακρινό σουτ από τον Ελ Τζεμίλι, η μπάλα έξω.

- 45' Τέλος ημιχρόνου...

- Έναρξη 2ου ημιχρόνου...

- 49' Σουτ του Μπεσάρτ έδιωξε δύσκολα ο Κυριάκου

- 50' Μακρινό σουτ του Σάσι σε ετοιμότητα ο Περντρέου

- 55' Πλασέ από τον Μπεσάρτ μέσα από την περιοχή μόλις έξω η μπάλα

- 60' Διπλή αλλαγή για ΑΣΙΛ μέσα οι Κωνσταντίνου, Σταύρου έξω οι Νεοφύτου-Χούτρης

- 64' ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα. Έγινε η σέντρα από τα δεξιά και ο Τόρες με κεφαλιά εντός μικρής περιοχής γράφει το 1-0 στο ΓΣΖ.

- Ξεκίνησαν ξανά οι βροχές στην Λάρνακα

βληληλ

- 76' ΓΚΟΛ για το ΑΣΙΛ που ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Αντώνη Ράνο, ο οποίος φτάνει τα επτά τέρματα στο πρωτάθλημα. Σέντρα από τα αριστερά από τον Σταύρου, μέσα από την μικρή περιοχή ανενόχλητος ο Ράνος έγραψε το 1-1.

82' Σέντρα από τα δεξιά από τον Σταύρου, δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας ο Ράνος

- 89' Μακρινό σουτ του Δημοσθένους έξω η μπάλα

- 92' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ. Κεφαλιά από τον Ράνο μέσα από την μικρή περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο Περντρέου

-93' Τέλος αγώνα...

ΑΣΙΛ: Κυριάκου, Μάντζαλος, Κέζος, Ιωάννου, Ράνος, Σασί, Νεοφύτου(60' Κωνσταντίνου), Νικολάου, Χριστοφή, Χούτρης(60' Σταύρου), Αντωνίου(16' Κουρτίδης)

Στον πάγκο: Ζαχαρουδίου, Ξαναλάτος, Σταύρου, Χριστοδούλου, Αγκόρο, Κουρτίδης, Γιαννη, Μωυσέως, Στεφάνου, Κωνσταντίνου, Νικολαΐδης

Ακρίτας Χλώρακας: Περντρέου, Αντωνίου, Ντρέιμ, Μπεσάρτ, Γέλαβιτς, Νατζάχ, Μπερνάρντι, Αλεξίεφ(39' Περέιρα), Σέχιτς, Τόρες, Ελ Τζεμίλι

Στον πάγκο: Οικονομόπουλος, Περέιρα, Σοφοκλέους, Δημοσθένους, Γκράζφονερ, Τσόκκας, Μιχαήλ, Βάσου, Πελεγκρίνι, Χρυσοστόμου, Δοϊράνλης