Άνετη με 4αρα η "Αθάνατη" (φώτος/βίντεο)

Άνετη με 4αρα η "Αθάνατη"  (φώτος/βίντεο)

Στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Coca Cola η Αλκή.

Η Αθάνατη δεν συνάντησε δυσκολίες απέναντι στην ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα. Το σκορ μαρτυρά τα πιο πάνω με την ομάδα του Κυριάκου Μούζουρου να «συντρίβει» με 4-0 τους «φιλοξενούμενους».

Ο Ροβίθης στο 19’ από τα έντεκα βήματα άνοιξε το σκορ, ο Σιαπάνης στο 50’ για το 2-0, οι Λιασίδης και Βίκτορ το 3ο και 4ο γκολ.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο “N. Papas Group Αμμόχωστος».

ΤΟ "ΦΙΛΜ" ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Πρώτο σφύριγμα. Μονός αγώνας, ο νικητής προκρίνεται

-2' Μακρινό σουτ του Πουτζιουρή λίγο έξω

-11' Σουτ του Κωνσταντίνου μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο Λιασίδης με προβολή

-18' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Αλκή, για χέρι

-19' ΓΚΟΛ 1-0 με το εύστοχο χτύπημα του Ροβίθη! (βίντεο κάτω)

-20' Διάλειμμα για νερό

-35' Μετά το γκολ που πέτυχε η Αλκή βλέπουμε περισσότερο παιχνίδι δύναμης με συνεχείς διακοπές για δυνατά μαρκαρίσματα

-37 Κεφαλιά από τον Πουτζιουρή, δύσκολα σε κόρνερ Πόλιανετς

-Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

-Τέλος ημιχρόνου. Καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου η ομάδας της Άλκης. Προσπαθούσε με μακρινές μπαλιές πίσω από την άμυνα να δημιουργήσει ευκαιρίες για γκολ και κατάφερε να προηγηθεί από την άσπρη βούλα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ροβίθη. Μετά το γκολ δεν είδαμε... ποδόσφαιρο, υπήρχαν πολλά  δυνατά μαρκαρίσματα και από τις δυο ομάδες και πολλές διακοπές. Η Αλκή κρατάει με σχετική ευκολία μέχρι στιγμής το υπέρ της αποτέλεσμα

-Ξεκίνησε το 2ο 45λεπτο με αλλαγή για την Αλκή. Μαμαντού μέσα, Λεονάρντο έξω

-46' Πλασέ στην κίνηση από τον Αλωνεύτη, σε ετοιμότητα ο τερματοφύλακας του Ύψωνα

-47' Μακρινό σουτ από τον Παπαμιχαήλ, σταθερά ο Παναγιώτου

-50' ΓΚΟΛ 2-0 οι γηπεδούχοι! Ο Ροβίθης έδωσε έτοιμο γκολ στον Σιαπάνη που πέρασε και τον τερματοφύλακα και πλάσαρε σε κενή εστία

-54' Αλλαγή για τους γηπεδούχους, μέσα ο Χαραλάμπους, έξω ο Αλωνεύτης

-55 Κεφαλιά του Λιασίδη, σταθερά ο Πόλιανετς

-58' Τριπλή αλλαγή για τους "φιλοξενούμενους". Οι Πάντος, Μουζακίτης και Χατζησπύρου στις θέσεις των Σιλβέστρου, Πιερή και Αριστοκλέους

-60' ΓΚΟΛ η "Αθάνατη" και 3-0. Ο Λιασίδης "κλειδώνει" την πρόκριση. Με προβολή σημειώνει το 3ο γκολ της Αλκής.

-65΄ Πλασέ του Παπαμιχαήλ μέσα από τη περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο Παναγιώτου και κρατά το μηδέν.

-69' Ο Βίκτορ στη θέση του Σιαπάνη

-70' Κρίθηκε η πρόκριση, με την Αλκή να "καθαρίζει" το ματς και να παίρνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

-72' Προσπάθεια του Βίκτορ με το κεφάλι, διώχνει δύσκολα ο Πόλιανετς

-75' ΓΚΟΛ η Αλκή και 4-0. Ο Βίκτορ με πλασέ στην κίνηση σημείωσε το τέταρτο γκολ της "Αθάνατης".

-80' Σουτ του Λίλλη από το ύψος της περιοχής, έδιωξε δύσκολα ο Πόλιανετς

-84 Προβολή του Χαραλάμπους, απέκρουσε ο Πόλιανετς.

ΤΕΛΟΣ αγώνα, η Αλκή στον επόμενο γύρο.

Αλκή Ορόκλινης: Παναγιώτου, Λιασίδης, Λεονάρτο, Φοινίρης, Σιαπάνης, Πουτζιουρής, Ροβίθης, Φώτη, Φιλίππου, Λίλλης, Αλωνεύτης

Στον πάγκο: Κελάβα, Χαραλάμπους, Ευθυμίου, Βίκτορ, Αρτεμίου, Αριστοδήμου, Μούζουρος, Μαμαντού.

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα: Πόλιανετς, Αριστοκλέους, Παπαμιχαήλ, Κούρτελλος, Κων/νου, Πέρεζ, Σιλβέστρος, Πιερή, Στυλιανού, Κυριάκου, Χοπσεπιάν.

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Στεφανόπουλος, Νεοφύτου, Χατζησπύρου, Μουζακίτης, Μήτας, Α.Κυριάκου, Πάντος.

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος