Από ένα γκολ, από ένα βαθμό και... παράπονα (φώτος)

Αλκή και Ονήσιλος στο 1-1 το βράδυ της Τετάρτης, στο "Αμμόχωστος", για την 6η αγωνιστική στη Β' κατηγορία. Στους 10 βαθμούς οι φιλοξενούμενοι, στους 9 οι γηπεδούχοι. Ματς με πολλά παράπονα για την διαιτησία, με τον Ονήσιλο να ζητά πέναλτι στο πρώτο μέρος και την Αλκή να "φωνάζει" για ακυρωθέν γκολ στο δεύτερο μέρος.

Τα γκολ από Λουιζίνιο (48') και Ροβίθη (63') έκριναν το ματς. Το ΚΕΡΚΙΔΑ ήταν εκεί...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε ο αγώνας

-Δεκάλεπτο χωρίς την μεγάλη ευκαιρία. Μοιρασμένο το παιχνίδι

-20' Πιο επιθετικοί οι φιλοξενούμενοι μέχρι στιγμής, κρατάνε λίγο περισσότερο τη μπάλα αλλά δεν έχουν φτιάξει την κλασική ευκαιρία

-23' Διάλειμμα για νερό

-Κακό το θέαμα στα πρώτα 25 λεπτά. Πάρα πολλές οι διακοπές για φάουλ

-30 λεπτά αγώνα. Η Αλκή έχει ισορροπήσει το ματς. Παραμένει κακό το θέαμα...

-38' Επικίνδυνο γύρισμα του Ροβίθη από δεξιά, ο Οζίας με τάκλιν βγάζει την άμυνα

-40' Διακοπή. Στο έδαφος Kωνσταντίνου και Βίκτορ μετά από σύγκρουση

-44' Δεν έχουμε παιχνίδι. Ο Βίκτορ είναι μια χαρά όμως ο τερματοφύλακας του Ονήσιλου έχει χτυπήσει αρκετά. Με πολύ προσεκτικές κινήσεις το ιατρικό επιτελείο τον ανεβάζει στο φορείο

-45' Ο Μάστρου στη θέση του Kωνσταντίνου που δεν μπορεί να συνεχίσει και δέχεται τις πρώτες βοήθειες εκτός του αγωνιστικού χώρου πλέον

-45+1' Τώρα επαναρχίζει το ματς

-Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

-45+1' Έντονες διαμαρτυρίες από τον Ονήσιλο για πέναλτι, σε μαρκάρισμα του Φώτη στον Ράμος. Ξεσηκώθηκε ο πάγκος των φιλοξενούμενων. Υπάρχει επαφή, ο διαιτητής έκρινε ότι δεν ήταν αρκετή για να σφυρίξει πέναλτι

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

-48' ΓΚΟΛ 0-1 με τον Λουιζίνιο! Έγινε λάθος πάσα στην άμυνα της Αλκής, ο Σεμέδο έκλεψε, έδωσε κάθετα στον Λουιζίνιο και αυτός με πλασέ άνοιξε το σκορ

-50' Διαγώνιο σουτ του Λιάντρο, σε κόρνερ ο Κελάβα

-51' Ακόμα μια τελική ο Ονήσιλος. Σουτ του Σεμέδο από μακριά, έτοιμος ο Κελάβα

-59' Κεφαλιά του Ροβίθη, ο Μάστρου με υπερένταση βγάζει την απόκρουση

-59' Νέα μεγάλη ευκαιρία μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Φιλίππου από πολύ κοντά και αμαρκάριστος, σούταρε έξω

-62' Πέναλτι για την Αλκή. Ο Σιαπάνης μπήκε στην περιοχή και ο Μάστρου τον ανέτρεψε

-63' ΓΚΟΛ 1-1 με το πέναλτι του Ροβίθη!

-68' Break για νερό

-70' Γκολ για την Αλκή με πλασέ του Ροβίθη μετά από αντεπίθεση αλλά ακυρώνεται για οφσάιντ. Ο παίκτης της Αλκής ήταν καλυμμένος την ώρα της πάσας όπως έδειξε το ριπλέι της Cytavision

-71' Mεγάλη ευκαιρία για τον Ονήσιλο, με τον Λουιζίνιο εξ επαφής να μην προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίκτυα μετά το γύρισμα του Ράμος

-Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο

-85 λεπτά, χωρίς φάση εδώ και λίγη ώρα

-Κρατά μπάλα η ομάδα του Κοσμά τα τελευταία λεπτά αλλά χωρίς να απειλήσει τον Κελάβα