Η τέταρτη σερί... με σούπερ διπλό! (φώτος)

Η Καρμιώτισσα έδωσε συνέχεια στο νικηφόρο σερί της, επικρατώντας με 2-1 της Αλκής στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του Α' Ομίλου της Β΄κατηγορίας. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα των Πολεμιδιών που παραμένει σταθερά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Το σκορ για την ομάδα του Χρύση Μιχαήλ άνοιξε ο Τζιμοντζί στο 12’ με εκπληκτικό σουτ, με τον Ηλία Βαττή να κάνει το 2-0 από την άσπρη βούλα στο 62’. Η Αλκή στα τελευταία στάδια του αγώνα ανέβασε ρυθμούς, μείωσε σε 2-1 με τον Ρεγκάκο στο 86’ ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το ματς.

Το kerkida.net βρέθηκε στο γήπεδο και σας μετέφερε την εξέλιξη του παιχνιδιού...

-Σέντρα στην αναμέτρηση.

-5' Δεν έχει σημειωθεί αξιόλογη φάση στις δύο εστίες.

-7' Κίτρινη κάρτα στον Πάρπα.

-8' Καλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Έγινε η σέντρα από τον Βαττή, ο Ράμος έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

-10' Εκτέλεση φάουλ για τους φιλοξενούμενους, διώχνει σε κόρνερ η άμυνα της Αλκής.

-12' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με εκπληκτικό σουτ του Τσιμοντζί. Η ασίστ δόθηκε από τον Σάσι.

-17' Εκτέλεση φάουλ για την Αλκή με τον Ναρντίνι, απευθείας στα χέρια του Καϊρίνου η μπάλα.

-30' Μετά την επίτευξη του τέρματος της Καρμιώτισσας δεν έχει δημιουργηθεί κάποια ουσιαστική ευκαιρία για τις δύο ομάδες.

-33' Πρώτη αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Ο Χρύσης Μιχαήλ αποσύρει τον Στέλιο Πάρπα που είναι κιτρινισμένος, στην θέση του ο Γιάννης Σάββα.

-35' Εκτέλεση φάουλ για τους φιλοξενούμενους, δεν ανησυχεί ο Σπόλιαριτς που μαζεύει την μπάλα.

-38' Και πάλι εκτέλεση φάουλ για την Καρμιώτισσα, βγήκε και έδιωξε με γροθιές ο Σπόλιαριτς, ο οποίος κατά την έξοδο του συγκρούστηκε με αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

-39' Έχει σηκωθεί ο κίπερ της Αλκής και θα συνεχίσει κανονικά.

-40' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντριάνο, πολύ άστοχο.

-44' Καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα. Μετά από γέμισμα του Οζία ο Ρομό έκανε απευθείας το σουτ, η μπάλα κατέληξε άουτ.

-45' Μετά από κόρνερ ο Κίακης έκανε την κεφαλιά η μπάλα άουτ.

-Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-45+2 Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Αρχικά έγινε το πλασέ από τον Ράμος, ο Ρομό προσπάθησε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα σε δεύτερη φάση, αλλά επενέβη ο Μποτσίνο όπου και έδιωξε σε κόρνερ.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Πρώτη αλλαγή και για την Αλκή. Έξω ο Μποτσίνο, μέσα ο Κωνσταντίνου.

-48' Προσπάθησε να απειλήσει η Αλκή με σέντρα του Ναρντίνι, ωστόσο ο Καϊρίνος δεν ανησυχεί και μαζεύει την μπάλα.

-51' Κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου για φάουλ πάνω στον Σάσι.

-54' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σάσι, η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι του Σπόλιαριτς.

-59' Δεύτερη αλλαγή για την Αλκή. Εκτός ο Αντριάνο, μέσα ο Μουνόθ.

-61΄Πέναλτι για την Καρμιώτισσα. Το κερδίζει ο Οζίας έπειτα από φάουλ του Τόρες.

-62' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με τον Ηλία Βαττή να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα.

-67' Καλή σέντρα από τον Γιαννούτσο, περνάει ανεκμετάλλευτη.

-70' Κακή εκτέλεση κόρνερ για την Αλκή, η μπάλα πηγαίνει απευθείας έξω.

-71' Κίτρινη κάρτα στον Ράμος.

-73' Προσπαθεί να απειλήσει με μακρινό σουτ του Ρεγκάκου, η μπάλα άουτ.

-74΄ Σουτ του Ναρντίνι, η μπάλα κοντράρει σε σώματα και απομακρύνεται.

-81' Αναγκαστικές αλλαγές για τις δύο ομάδες. Έξω ο Οζίας, μέσα ο Κυριάκου, Έξω ο Μανώλη, μέσα ο Τζεάντρο.

-85' Πιέζει τα τελευταία λεπτά η ομάδα της Αλκής.

-86' ΓΚΟΛ για την Αλκή με ωραίο πλασέ του Ρεγκάκου, έπειτα από γέμισμα του Ναρντίνι.

-89' Σουτ του Μουνόθ, κοντράρει η μπάλα και μαζεύει ο Καϊρίνος.

-Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-90+2 Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Μέσα ο Σταύρου, έξω ο Σάσι.

-90+3' Σουτ του Γιαννούτσου, άουτ η μπάλα.

-90+5' Εκτέλεση φάουλ από την Αλκή, απομακρύνεται η μπάλα και καταλήγει σε κόρνερ.