Το... μοίρασαν χωρίς γκολ (φώτος)

Iσόπαλος χωρίς τέρματα τελείωσε ο αγώνας ανάμεσα σε ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα και Αλκή για την 3η αγωνιστική του Α' ομίλου, της Β΄ Κατηγορίας. Στους 2 βαθμούς οι γηπεδούχοι, ανέβηκαν στους 4β οι φιλοξενούμενοι.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε το ματς

-Χωρίς φάση το πρώτο δεκάλεπτο

-11' Πρώτη τελική με κεφαλιά του Μουστάκη που πήγε πάνω απ' τα δοκάρια

-16' Ωραίο σουτ του Αντριάνο, λίγο έξω

-25 λεπτά στον αγώνα. Οι πολλές διακοπές λόγω φάουλ δεν επιτρέπουν να πάρει ρυθμό η αναμέτρηση. "Μοιρασμένο" το παιχνίδι μέχρι στιγμής

-34' Πολύ καλό σουτ του Νιόκκα, σε κόρνερ ο Σπόλιαριτς

-35' Απευθείας εκτέλεση του κόρνερ από τον Νεοφύτου, με τις γροθιές ο τερματοφύλακας της Αλκής

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο

-Ξεκίνησε η "επανάληψη"

-47' Ο Ντε Πάουλα πλάσαρε, ο Παναγιώτου απέκρουσε και ο παίκτης της Αλκής πήρε το "ριμπάουντ" αλλά σε κενή εστία σούταρε έξω. Πολύ μεγάλη ευκαιρία

-65' Σουτ του Ρεγκάκου, λίγο έξω

-67' Νέα φάση από τον Ρεγκάκο που μπήκε στην περιοχή και σούταρε έξω. Πιέζει η "Αθάνατη" τα τελευταία λεπτά

-80' Παραμένει το 0-0, με την Αλκή να είναι καλύτερη στο δεύτερο μέρος και τους γηπεδούχους να προσπαθούν κυρίως με αντεπιθέσεις

-ΤΕΛΟΣ μετά από οχτώ λεπτά καθυστερήσεις. Από ένας βαθμός για την κάθε ομάδα

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα: Παναγιώτου, Αριστοτέλους, Νεοφύτου, Βασιλείου, Ευέλθοντος, Νιόκκα, Γκρατσόφ, Ζάρνα, Μουστάκης, Θεοδώρου, Βώλος

Αλκή: Σπόλιαριτς, Χαραλάμπους, Γιαννούτσος, Βασιλείου, Παχίπης, Τόρες, Αντριάνο, Κωνσταντίνου, Ντε Πάουλα, Μποτσίνο, Κιάκης