Κόλλησαν στο μηδέν... (φώτος)

Ισοπαλία χωρίς τέρματα στην Αραδίππου. Η τοπική Ομόνοια εξήλθε ισόπαλη 0-0 με την Αλκή σ' ένα πολύ δυνατό παιχνίδι. Ο Σπόλιαριτς με απόκρουση στο 90+2' έσωσε την "Αθάνατη" από την ήττα. Στους 3 η Ομόνοια, στους 8 βαθμούς η ομάδα του Σακκά. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα από το Κοινοτικό Αραδίππου.

- Έναρξη στο ματς

- 6' Σουτ του Αβραάμ, η μπάλα άουτ. Τελική για την Ομόνοια.

- 20' Καλύτερη η Ομόνοια στον αγωνιστικό χώρο.

- 23' Σουτ του Μουνιόθ άουτ.

- 33' Ο Σταυρινός σε θέση βολής έκανε το σουτ, άουτ! Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Σακκά.

Ημίχρονο

Έναρξη στο Β' ημίχρονο

- 50' Αναγκαστική αλλαγή για την Αλκή, ο Ζάνι εκτός μέσα ο Βαλέντε

- 52' Σουτ του Ανδρέου, σταθερά ο Σπόλιαριτς.

- 68' Μακρινό σουτ του Γιαννούτσου, άουτ.

- 71' Ευκαιρία η Ομόνοια, ο Σοφοκλέους απείλησε, η μπάλα εκτός εστίας.

- 88' Ο Αντριάνο μέσα από την περιοχή το σουτ, δύσκολα ο Λαγκέλα!

Ένταση στα τελευταία λεπτά ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων...

δδωδωδω

- 90+2' Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Πιντσέλι. Ο έμπειρος μεσοεπιθετικός έπιασε ένα φαλτσαριστό πλασέ, ο Σπόλιαριτς έκανε μεγάλη απόκρουση και έσωσε την Αλκή.