Μοιρασιά στο ''Αμμόχωστος'' (φώτος)

Στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 7ης στροφής του Α' ομίλου Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας στο ''Ν. Papas Group Αμμόχωστος - Επιστροφή'' Αλκή και ΑΣΙΛ συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 1-1.

Στους 9 βαθμούς βρίσκονται πλέον οι γηπεδούχοι ενώ οι φιλοξενούμενοι μια θέση πιο πάνω στους 11.

Στο 13' με πέναλτι ο Τόρες άνοιξε το σκορ για την Αλκή, ενώ για τον ΑΣΙΛ ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα ο Φίλγκειτ.

1' Έναρξη αγώνα...

4' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά δίχως κάτι το αξιόλογο μπροστά στις δύο εστίες.

6' Καλό σουτ του Γκονζάλες, σταθερά μπλοκάρει ο Σπόλιαριτς.

9' Ευκαιρία για την Αλκή. Κεφάλια του Καραγιάννη η μπάλα μόλις μόλις έξω.

12' ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η Αλκή. Το πέναλτι το κέρδισε ο Ναρντίνι μετά από απρόσεκτο μαρκάρισμα του Αγγελόπουλου.

13' ΓΚΟΛ ο Τόρες ευστοχεί κάνοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Διαβάστε ΕΔΩ που το αφιέρωσε....

16' ΓΚΟΛ 1-1 ο ΑΣΙΛ. Δεν κράτησαν για πολύ το προβάδισμα τους γηπεδούχοι αφού τρία λεπτά αργότερα  ο Φίλγκειτ με πλασέ σε κενή εστία πέτυχε την ισοφάριση.

28' Καλή στιγμή για την Αλκή. Σουτ του Καραγιάννη, σταθερά ο Καραδάης μπλοκάρει την μπάλα.

33' Δυνατό σουτ από τον Κωνσταντίνου, η μπάλα ψηλά έξω.

45' Καλή ευκαιρία για ΑΣΙΛ με τον Καπαρτή. Δύσκολα σε κόρνερ ο Σπόλιαριτς.

Τέλος πρώτου μέρους...

αλ-ασ

46' Έναρξη β' μέρους με αλλαγή για Άλκη. Μέσα ο Μανώλη, έξω ο Ντε Πάουλα.

55' Προβολή από Τόρρες, μόλις έξω η μπάλα.

56' Αλλαγή για Άλκη. Έξω ο Καραγιάννη μέσα ο Μουνιόζ.

68' Αλλαγή για ΑΣΙΛ. Έξω ο Αμεσάν, μέσα ο Μακρής.

72' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Αλκή. Μέσα  Ρεγκάκος, έξω  Ντα Κόστα.

73' Αλλαγή για ΑΣΙΛ. Έξω ο Δημητρίου, μέσα ο Χαρή.

82' Μεγάλη ευκαιρία για Άλκη. O  Μουνιόζ μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το σουτ  όμως μπάλα πέρασε μόλις έξω.

84' Τρίτη αλλαγή για ΑΣΙΛ. Έξω Φίλγκειτ μέσα ο Άδωνη.

92' Τέλος αγώνα... 1-1 και συμβιβασμός για τις δύο ομάδες.

AΛΚΗ: Σπόλιαριτς, Γιαννούτσος, Βασιλείου, Τόρρες, Ντα Κόστα, Κωσταντίνου, Ντε Πάουλα, Φότι, Ναρντίνι, Μποτσίνο, Καραγιάννης

Στον πάγκο: Παναγή, Μανώλη, Παχίπης, Βαλέντε, Μουνιόζ Ζάνι, Ττουλιάς, Ρεγκάνος

ΑΣΙΛ: Καραδάης, Ηλιόπουλος, Αγγελόπουλος, Ορτέγα, Αμεσάν, Φίλγκειτ, Δημητρίου, Καπαρτής, Νικολάου, Χατζηπασχάλης, Γκονζάλες.

Στον πάγκο: Παναγιώτου, Πολυκάρπου, Σολάρι, Ντα Σίλβα, Καστάνας, Παλαβετσίνο, Χαρής, Άδωνη, Μακρής

**Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Ανδρέας Μ.Αργυρού, με βοηθούς τους Χαράλαμπο Ιακώβου και Ξένια Ηροδότου