Πήρε το ντέρμπι η Καρμιώτισσα (φώτος)

Ντέρμπι με τα όλα του στα Πολεμίδια με την Καρμιώτισσα να πανηγυρίζει τη πρώτη σπουδαία επιτυχία στο πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι άντεξαν στην πίεση της Αλκής, είχαν τα δικά τους καλά διαστήματα και με τα γκολ των Βαττή-Ράμος κέρδισαν με 2-0 την ομάδα του Σακκά. Μεγάλες αποκρούσεις ο Καϊρίνος, μοιραίος ο Τόρες. Γεμάτο το κοινοτικό Πάνω Πολεμιδίων.Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Κοινοτικό.

-'Εναρξη στο ματς

- 9' Καλή στιγμή για την Αλκή. Κόρνερ του Παουλίστα, κεφαλιά ο Τόρες, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καϊρίνου

- 13' Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Ρομό έκανε το σουτ, ο Σπόλιαριτς απέκρουσε σε κόρνερ.

- 14' Κόρνερ του Βαττή, ο Ρομό το κεφάλι, δύσκολα ο Σπόλιαριτς

- 18' Μεγάλη φάση για την Αλκή. Ο Τόρες απέναντι από τον Καϊρίνο δεν καταφέρνει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα!

- 19' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα και 1-0. Ο Βαττής ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους! Με όμορφο πλασέ ο Κύπριος επιθετικός νίκησε τον Σπόλιαριτς.

- 25' Αγγίζει την ισοφάριση η Αλκή και πάλι με τον Τόρες από κοντά να μην μπορεί να σκοράρει.

- 32' Σουτ του Τόρες, άουτ η μπάλα.

- 38' Ευκαιρία για το 2-0, ο Ρόμο το σουτ αποκρούει εντυπωσιακά ο Σπόλιαριτς.

- 42' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Αλκή, ο Σταυρινός απέναντι από τον Καϊρίνο έκανε το πλασέ η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

Ημίχρονο

46' Πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο για τους φιλοξενούμενους από σουτ του Σταυρινίδη.  Κανένα πρόβλημα για τον Καϊρίνο.

53' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Ράμος με σέντρα-σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

54’ Οι ποδοσφαιριστές της Αλκής ζήτησαν πέναλτι σε χέρι στην περιοχή όμως ο διαιτητής έδειξε όπως το παιχνίδι συνεχιστεί.

a

65' ΚΟΚΚΙΝΗ στον Κώστα Χαραλάμπους. Με δέκα η Αλκή.

66' Ο διαιτητής τον απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα σε μαρκάρισμα κοντά στο χώρο του κέντρου.

78' Kίτρινη στον Κυριάκου

79' Εντυπωσιακά ο Καϊρίνος σώζει την Καρμιώτισσα σε προσπάθεια του Μουνιόθ.

84' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και 2-0! Ο Ράμος σκοράρει και δίνει τη νίκη στους γηπεδούχους!