Η Αλκή τις ευκαιρίες, ο Άρης τη νίκη! (φώτος)

Στο πλαίσιο της 9ης  αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας, για τον Α΄ όμιλο ο Άρης κέρδισε 1-0 την Αλκή στο ντεμπούτο του Κώστα Καϊάφα στον πάγκο της ομάδας.

Σκόρερ του μοναδικού γκολ της αναμέτρησης ο Γκλεόφιλο στο 45’. Να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι που απώλεσαν σημαντικές ευκαιρίες είχαν δύο δοκάρια με τους Αντριάνο (14’) και Φώτη.

Με τη νίκη του αυτή ο Άρης έφτασε τους 19 βαθμούς, ενώ η Αλκή έμεινε στους 9.

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης από το Τσίρειο...

* Nτεμπούτο στον πάγκο της Αθάνατης για τον Κώστα Καϊάφα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Πρώτο σφύριγμα

-Πρώτο δεκάλεπτο με την Αλκή να έχει περισσότερο την μπάλα στην κατοχή της και τον Άρη να ξεκινά με πολλά κενά στην μεσοαμυντική του γραμμή

-13' Ευκαιρία για την Αλκή. Μετά από σέντρα από δεξιά, ο Φρέιτας από κοντά έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ

-14' ΔΟΚΑΡΙ για την Αθάνατη με απευθείας φάουλ του Αντριάνο (βίντεο κάτω)

-Πρώτο εικοσάλεπτο με καθολική υπεροχή για την ομάδα του Κώστα Καϊάφα

-26' Χτύπησε ο Βασιλείου μετά από φάουλ του Μπάρμπαρο. Μεταφέρθηκε εκτός με φορείο αλλά τελικά είναι εντάξει και επιστρέφει

-31' Πρώτη αξιόλογη φάση για τον Άρη. Σέντρα από τον Ματθαίου, ο Μαλεκκίδης από κοντά πλασάρει χαλαρά, μαζεύει εύκολα ο Σπόλιαριτς

-35' Δεν μπορεί τελικά να συνεχίσει ο Βασιλείου. Στη θέση του ο Καραγιάννης

-43'  Νέο ΔΟΚΑΡΙ για την Αλκή! Ο Καραγιάννης σέντραρε από αριστερά και ο Φώτη με κεφαλιά "σημάδεψε" το οριζόντιο δοκάρι

-45' ΓΚΟΛ 1-0 ο Άρης! Ο Μπάρμπαρο σέντραρε από δεξιά και ο Γκλεόφιλο με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος μετά από 6 λεπτά καθυστερήσεις

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

-52' Σουτ του Ναρντίνι από διαγώνια θέση, έξω

-60' Χωρίς μεγάλες φάσεις με εναλλασσόμενη υπεροχή το 2ο μέρος.

-72' Καμία διαφοροποίηση στο ματς.

-83' Oι γηπεδούχοι συνεχίζουν να είναι μπροστά στο σκορ.

-90' Στις καθυστερήσεις το ματς.

Τέλος αγώνα...

Άρης: Παπαστυλιανού, Παστελλής, Λόπες, Μπάρμπαρο, Χαραλάμπους, Ντελμίρο, Μαλεκκίδης, Ελευθερίου, Κυριάκου, Γκλεόφιλο, Ματθαίου

Αλκή: Σπόλιαριτς, Γιαννούτσος, Μανώλη, Βασιλείου (35' Καραγιάννης), Τόρες, Αντριάνο, Κωνσταντίνου, Φώτη, Ναρντίνι, Ρεγκάκος, Κιάκης