Τέσσερα γκολ και μοιρασιά στην... τελευταία φάση

Μοιρασιά ανάμεσα σε Αλκή και ΠΟΞ για την 10η αγωνιστική. Παιχνίδι με μεγάλο ενδιαφέρον, πολλές φάσεις και διακυμάνσεις... Ο Φαρίνια έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους, οι γηπεδούχοι το γύρισαν με Αλωνεύτη και Ροβίθη και ο Τάιλερ στο 94' διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα στο ματς

-4' Μεγάλη απόκρουση του Κατσέσκι σε προβολή του Ροβίθη, κόρνερ η μπάλα

-8' Σουτ του Βέσελι, πάνω από την εστία

-12' Πολύ μεγάλη ευκαιρία με κοντινό πλασέ του Ποντικού, ο Μαμαντού έκοψε και ενώ ο Κελάβα ήταν εξουδετερωμένος

-Εικοσάλεπτο, μοιρασμένο το παιχνίδι. Μέτριος ο ρυθμός, πολλές οι διακοπές

-25 λεπτά, χωρίς φάση εδώ και λίγη ώρα

-27' Κεφαλιά του Μαμαντού, ο τερματοφύλακας του ΠΟΞ βγάζει ακόμα μια εξαιρετική απόκρουση

-27' Μικροδιακοπή, στο έδαφος ο Κατσέσκι, κρατάει τη μέση του

-28' Συνεχίζεται το παιχνίδι, είναι εντάξει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων

-31' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Νελσίνιο γέμισε από αριστερά, ο Φαρίνια κατέβασε στην περιοχή και με σουτ από κοντά άνοιξε το σκορ

-34' Απευθείας χτύπημα φάουλ του Γκισόν, στη σωστή θέση ο Κατσέσκι

-35' Δυνατό, διαγώνιο σουτ του Φώτη, λίγο έξω

-45' Πολύ καλή φάση για την Αλκή με κεφαλιά του Μαμαντού μετά από κόρνερ, πάνω από την εστία η μπάλα

-Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνημα στο β' μέρος. Ο Αλωνεύτης στη θέση του Πουτζιουρή

-50' ΓΚΟΛ! Ο Αλωνεύτης εξ επαφής ισοφαρίζει μετά από πάσα του Ευθυμίου. Έπιασε τόπο η αλλαγή του Κύπρου Μούζουρου

-54' Ο Ολατούντζι στη θέση του Σιαπάνη

-57' Σουτ του Κανού εκτός περιοχής, σε κόρνερ ο Κελάβα

-60' Kλασική ευκαιρία, ο Κανού εξ επαφής στέλνει τη μπάλα πολύ ψηλά! Ήταν οφσάιντ της στιγμή της μπαλιάς ο μεσοεπιθετικός του ΠΟΞ, έπρεπε να υποδειχθεί

-63' Ο Κατσέσκι βγήκε έγκαιρα εκτός περιοχής και πρόλαβε προς του Ολατούντζι

-64' Ο Αρτεμίου στη θέση του Λίλλη, ολοκλήρωσε τις αλλαγές της η Αλκή

-65 λεπτά, πολύ καλό το παιχνίδι στο β' μέρος

-67' ΓΚΟΛ 2-1! Ο Ροβίθης εξ επαφής με πλασέ γυρίζει το ματς για τους γηπεδούχους

-71' Ο Ροβίθης σκοράρει ξανά με προβολή αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. Από το ριπλέι που προβλήθηκε, φάνηκε να είναι πιο μπροστά τη στιγμή της πάσας

-73' Ο Λάντσα στη θέση του Βέσελι και ο Γουέσλεϊ στη θέση του Σουρτζ

-80' Σέντρα-σουτ του Γουέσλεϊ, λίγο πάνω από την εστία του Κελάβα

-85 λεπτά αγώνα. Πολλές διακοπές τα τελευταία λεπτά

-Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

-94' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Τάιλερ μετά από φάση διαρκείας μετά από κόρνερ, έλεγξε στην περιοχή και με ψηλοκρεμαστό σουτ νίκησε τον Κελάβα

-Τέλος από ένα βαθμό παίρνουν οι δυο ομάδες

Αλκή: Κελάβα, Ευθυμίου, Λεονάρντο, Φοινίρης, Σιαπάνης (54' Ολατούντζι), Πουτζιουρή (46' Αλωνεύτης), Γκισόν, Ροβίθης, Φώτη, Μαμαντού, Λίλλης (64' Αρτεμίου)

ΠΟΞ: Κατσέσκι, Αμορίν, Πλοτάσια, Χατζηπασχάλης, Ποντικός, Κανού, Βέσελι (73' Λάντσα), Σουρτζ (73' Γουέσλεϊ), Φαρίνια, Τέλεζ, Νελσίνιο