Με ΤΟΡΕΣ η πρώτη νίκη! (Φώτος)

Σε ένα ματς που είχε φοβερό ρυθμό στο δεύτερο μέρος η Αλκή πήρε μεγάλη νίκη με 1-0 κόντρα στον Άρη χάρις σε γκολ του Τόρες και κατέκτησε το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Το kerkida.net βρέθηκε στο Στάδιο N. Papas Group «Αμμόχωστος - Επιστροφή» για το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του Α΄Ομίλου.

-Έναρξη.

10' Απευθείας εκτέλεση του Μπάρμπαρο, μπλοκάρει ο Σπόλιαριτς

12' Ευκαιρία για την Αλκή, διαγώνιο σουτ από τον Μουνιόθ η μπάλα άουτ

15' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς στον Ντελμίρο για μαρκάρισμα στον Τόρες.

21' Σουτ του Σ. Κωνσταντίνου, ο Παπαστυλιανού κρατάει με εντυπωσιακή επέμβαση το μηδέν για τον Άρη

30' Μικρή διακοπή για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Σπόλιαριτς.

32' Ευκαιρία για τον Άρη... Σέντρα του Ματθαίου , ο Μαλεκκίδης πήρε την κεφαλιά εντός περιοχής όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

34΄ Κατέληξε στα δίχτυα προσπάθεια του Άρη όμως ο διαιτητής υπέδειξε επιθετικό φάουλ.

45' Σέντρα μέσα στην περιοχή του Άρη ο Παπαστυλιανού διώχνει την μπάλα σωτήρια με γροθιές.

Τέλος στο πρώτο μέρος

46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος

48΄ Ευκαιρία για την Αλκή... Σουτ του Γεάντρο εντυπωσιακή απόκρουση από τον Παπαστυλιάνου.

52΄Ευκαιρία για τον Άρη... Σουτ του Κλεοφίλο αποκρούει σωτήρια ο Σπόλιαριτς!

54΄ Φάση διαρκείας για τον Άρη. Μετά από κόρνερ, οι του Άρη διαμαρτύρονται για χέρι από τους αμυντικούς της Αλκής ζητώντας πέναλτι για χέρι του Μποτσίνο μετά από κεφαλιά του Ντελμίρο.

60' Μεγάλη ευκαιρία για την Αλκή... Σέντρα του Γιαννούτσου στον Παουλίστα, από τη μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα άουτ!

62΄ Πολύ γρήγορος ο ρυθμός στο ματς. Το μόνο που λείπει είναι το γκολ.

65' Ευκαιρίγα για τον Άρη! Κεφαλιά του Κλεοφίλο, αποκρούει ο Σπόλιαριτς

73' ΓΚΟΛ 1-0 με τον Τόρες για την Αλκή! Γέμισμα στην περιοχή πρώτη κεφαλιά από τον Μποτσίνο, δεύτερη από τον Τόρες που ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

78' ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη... Απευθείας φάουλ από τον Μπάρμπαρος απο δύσκολη διαγώνια θέση, η μπάλα στο δοκάρι!

84΄ Στον αιφνιδιασμό η Αλκή ο Κωνσταντίνου υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ!

87΄ Νέος αιφνιδιασμός για την Αλκή, η κεφαλιά του Ρεγκάκου μόλις έξω.

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+4 Ευκαιρία για τον Άρη... Σέντρα του Κλεοφίλο, κεφαλιά από τον Λόπες, μπλοκάρει ο Σπόλιαριτς σωτήρια.

Τέλος του αγώνα

Αλκή: Σπόλιαριτς, Γιαννούτσος (Καραγιάννης 63') Μανώλης, Βασιλείου, Τόρες, Παουλίστα (Ρεγκάκος 86'), Σ.Κωνσταντίνου, Γεάντρο, Μουνιόθ (Φώτη 90΄), Μποτσίνο, Κιάκης.

Άρης: Παπαστυλιανού, Παστελλής (Κέζος 78'), Λόπες, Μοδέστου (Φέλεκ 63'), Μόργκαν, Μπάρμπαρο, Ντελμίρο, Μαλεκκίδης, Ελευθερίου, Κλεόφιλο, Ματθαίου (Έιντχόφεν 78').

Κίτρινες: Μανώλη, Παουλίστα, Γεάντρο / Ντελμίρο