Αυλαία με πολλές φάσεις, δοκάρια αλλά χωρίς γκολ! (Φώτος)

Στο 0-0 έμειναν στη Δερύνεια, η Αναγέννηση Δερύνειας και ο Ονήσιλος Σωτήρας, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Β΄Κατηγορίας, σε αναμέτρηση για τον δεύτερο όμιλο.

Οι δύο ομάδες δημιούργησαν πολλές φάσεις στο ματς ενώ είχαν και από ένα δοκάρι. Ο Ονήσιλος ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος ενώ η Αναγέννηση είχε την υπεροχή στο δεύτερο αν και έμεινε με δέκα παίκτες στο 54΄, με τον Βαλμά να δέχεται κόκκινη κάρτα.

Το kerkida.net ήταν στη Δερύνεια και σας μετέφερε την εξέλιξη:

- Σέντρα στο παιχνίδι

- 2' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ονήσιλο... Σουτ του Λουιζίνιο αποκρούει ο Μάστρου

- 5' Πολύ καλό το ξεκίνημα του αγώνα. Με επιθετική διάθεση και οι δύο ομάδες, είχαν από 1-2 καλές στιγμές. Ο Ονήσιλος σε αυτά τα πρώτα στάδια είναι πάντως πιο απειλητικός.

- 13' Φάση για τον Ονήσιλο... Κεφαλιά του Αναστασίου μετά από κόρνερ, η μπάλα ψηλά άουτ.

- 14' Σειρά της Αναγέννησης να απειλήσει. Ο Βαλμάς ελίχθηκε στην περιοχή όμως το σουτ του κατέληξε ψηλά άουτ.

- 15' Κρατά περισσότερο μπάλα ο Ονήσιλος και προσπαθεί από τα άκρα, κυρίως από αριστερά με τον ταχύτατο Αλνταΐρ.

- 20' Μετά από κακό γύρισμα της άμυνας του Ονήσιλλου, ο Ζαννέτου προσπάθησε να γίνει επικίνδυνος όμως ο Σίλβα έκανε έγκαιρα την έξοδο διώχνοντας την μπάλα μακριά.

- 23' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ονήσιλο... Ο Μάστρου δεν έδιωξε σωστά και ήταν εκτός θέσης με τον Λουιζίνιο να επιχειρεί το σουτ και την μπάλα να σταματά στο κάθετο δοκάρι!

- 27' Εκ νέου καλή φάση για τον Ονήσιλο. Σέντρα στην περιοχή από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Σόντρε με τον Μάστρου να μπλοκάρει!

- 29' Νέα ευκαιρία για τον Ονήσιλο, με τον Λουιζίνιο να κερδίζει την κεφαλιά στην περιοχή, την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

- 35' Πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις από τις δύο ομάδες.

- 38΄ Φάση για τον Ονήσιλο. Εκτέλεση φάουλ από τον Σόντρε, ο Αναστασίου κάνει την προβολή στην περιοχή με τον Μάστρου να αποκρούει σταθερά.

- 40' Φάση και διαμαρτυρίες από την Αναγέννηση... Βέσλεμ και Χρίστου συνεργάζονται μέσα στην περιοχή, με τον Χρίστου να πέφτει στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Νικολάου. Ο διαιτητής άφησε το παιχνίδι να εξελιχθεί με τον πάγκο της Αναγέννησης να διαμαρτύρεται για πέναλτι.

- 45' Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση! Μετά από γέμισμα στην περιοχή, ο Ράνος βρέθηκε απέναντι στον Σίλβα με τον κίπερ του Ονήσιλλου να κάνει σωτήρια επέμβαση!

- Ημίχρονο στην αναμέτρηση

- Έναρξη δεύτερου μέρους

-46' Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση! Ωραία πάσα του Ζανέττου, που έβγαλε τον Βέσλεμ στο τετ-α-τετ με τον Σίλβα, όμως το πλασέ του κατέληξε μόλις άουτ!

- 48΄ Σειρά του Ονήσιλου να απειλήσει... Ο Σεμέδο το σουτ εντός περιοχής από καλή θέση, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια!

- 50' ΔΟΚΑΡΙ για την Αναγέννηση! Σουτ του Ζαννέττου από διαγώνια θέση η μπάλα στο δοκάρι!

- 53' Πολύ γρήγορος ο ρυθμός του αγώνα πάνω κάτω η μπάλα και αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες

- 54' ΚΟΚΚΙΝΗ για την Αναγέννηση. Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη στον Βαλμά για μαρκάρισμα στον Αλνταίρ! Από το ριπλέι φαίνεται να είναι σωστή η απόφαση με τον παίκτη των γηπεδούχων να βρίσκει τα πόδια του αντιπάλου. Με δέκα η Αναγέννηση.

σδδφ

- 58' Κεφαλιά του Λουιζίνιο, μπλοκάρει εύκολα ο Μάστρου

- 64' Η Αναγέννηση στέκεται πολύ καλά παρά το αριθμητικό μειονέκτημα. Δεν κινδυνεύει στην άμυνα ενώ επιτίθεται με προϋποθέσεις απειλώντας τον Ονήσιλο.

- 67' Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση! Ωραία κεφαλιά από τον Ράνο, φοβερή απόκρουση από τον Σίλβα!

- 71΄Καλή στιγμή για την Αναγέννηση με το φαλτσαριστό σουτ του Γουέσλεμ να καταλήγει λίγο άουτ!

- 73΄ Σουτ του Κατσιαρή, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μάστρου

- 78' Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση! Ο Ράνος βγήκε στο τετ-α-τετ με τον Σίλβα να αποκρούει σωτήρια για την ομάδα του.

- 84' Αν και με δέκα παίκτες η Αναγέννηση στέκεται εξαιρετικά και απειλεί συνεχώς την εστία του Ονήσιλου.

- 86' Φάση για τον Ονήσιλο... Επικίνδυνα στην περιοχή ο Αλνταϊρ, σωτήριο τάκλιν από τον Δανιήλ που έστειλε την μπάλα σε κόρνερ!

- 87΄ Κεφαλιά από τον Νικολάου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια!

- 90΄ Σέντρα του Νικολάου, ο Μάστρου σε κόρνερ!