Διπλό με Ράσιτς στο ντεμπούτο του 'Αγγελου (φώτος)

Η Καρμιώτισσα νίκησε με 2-0 την Αναγέννηση Δερύνειας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας. Ο Φεντερίκο Ράσιτς βρήκε δίχτυα στο 3’ και στο 39’ χαρίζοντας το πολυπόθητο τρίποντο στην ομάδα των Πολεμιδιών. Ιδανικό ξεκίνημα για τον Άγγελο Ευθυμίου που ντεμπούταρε στον πάγκο της Καρμιώτισσας.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα:

-Σέντρα στο ματς.

-3' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με τον Ράσιτς. Έγινε η βαθιά μπαλιά με τον άσο των φιλοξενουμένων να τσιμπά την μπάλα και με ωραίο σουτ να κάνει το 1-0 για την ομάδα του.

-10' Έχει την κατοχή της μπάλας η Αναγέννησης και ψάχνει να βρει κενούς διαδρόμους.

-11' Γέμισμα από τον Αγαπίου μαζεύει ο Καϊρίνος.

-19' Σουτ από πλάγια θέση από τον Βαλλιάνο, έξω η μπάλα.

-22' Καλή στιγμή για την Αναγέννηση. Έκανε την σέντρα ο Βαλλιάνος, ο Ακπά έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα καταλήγει έξω.

-26' Κόρνερ για την Καρμιώτισσα, περνάει ανεκμετάλλευτο.

-30' Ευκαιρία για την Αναγέννηση με τον Χαραλάμπους να κάνει το σουτ και την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

-33' Πρώτη κάρτα στο ματς, είναι για την Αναγέννηση και τον Χριστοδούλου.

-34' Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση, με τον Ακπά να κάνει το γύρισμα μέσα στην περιοχή, λίγο έξω η μπάλα.

-36' Δοκάρι για την Καρμιώτισσα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ντεβέσα έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μάστρου.

-39' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα. Εκτελέστηκε το κόρνερ με τον Φεντερίκο Ράσιτς να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.

-Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Χριστοδούλου Λ, και Αντωνίου μέσα για την Αναγέννηση. Έξω οι Χριστοδούλου και Ενσιά.

-52' Συρτό σουτ από τον Χριστοδούλου, διώχνει η άμυνα της Καρμιώτισσας.

-56' Φωνάζει για πέναλτι η ομάδα της Αναγέννησης, σε ανατροπή του Αντωνίου μέσα στην περιοχή. Τίποτα λέει ο ρεφ του αγώνα.

-60' Σουτ του Χριστοδούλου, αδύναμο. Μαζεύει εύκολα ο Καϊρίνος.

-62' Κίτρινη κάρτα στον Δημητρίου, μετά από μαρκάρισμα πάνω στον Χαραλάμπους.

-64' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Μέσα ο Ζευκής, έξω ο Ντεβέσα.

-68' Σουτ από τον Χαραλάμπους, πάνω από την εστία της Καρμιώτισσας η μπάλα.

-70' Μέσα ο Ευσταθίου, έξω ο Δημητρίου για τους φιλοξενούμενους.

-77' Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση. Ο Καιρίνος λέει στοπ στο σουτ του Χαραλάμπους, εντός περιοχής.

-79' Και πάλι ο Χαραλάμπους σουτάρει. Ο κίπερ της Καρμιώτισσας διώχνει σε κόρνερ.

-84' Μαμμίδης μέσα, Χατζηβασίλης έξω.

-85΄Σκοράρει η Αναγέννηση με κεφαλιά του Οζίας. Το γκολ ακυρώνεται, όπως υπέδειξε ο βοηθός κατά εκτέλεση κόρνερ η μπάλα πέρασε έξω. Διαμαρτυρίες από το πάγκο και τους παίκτες της Αναγέννησης.

-Κόκκινη κάρτα στον Οζίας για διαμαρτυρία. Κόκκινη και στον Γιώργο Γιαννακού, βοηθό προπονητή της Αναγέννησης.

-Επτά λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-90+4' Αλλαγή για την Αναγέννηση. Μέσα ο Χαπιέσης, έξω ο Βαλλιάνος.

Εντεκάδες:

Αναγέννηση: Μάστρου, Οζίας, Χριστοδούλου, Ενσία Χαραλάμπους, Άκπα, Οκό, Ελευθερίου, Βαλλιάνος, Φίλγκειτ, Αγαπίου.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Χριστοδούλου, Κασιάκκης, Στάση, Κράχα, Χριστοδούλου Λ., Χαπιέσης, Παντελή, Αντωνίου, Χατζηλευτέρης.

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Βάσκο, Ράσιτς, Λουις Κάρλος, Χριστοφή, Δημητρίου, Αγγελή, Χατζηβασίλης, Κυριάκου, Χρίστου, Ντεβέσα.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Χρυσοστόμου, Κωνσταντίνου, Ευσταθίου, Ορφανίδης, Ζευκής, Μαμμίδης, Λιασίδης, Μενελάου.

Διαιτητής: ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ,
Α' Βοηθός Διαιτητής: ΑΔΑΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ,
Β' Βοηθός Διαιτητής: ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΙΚΤΩΡΟΣ,
4ος Διαιτητής: ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΗ