ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ… τρίποντο με "ζωγραφιά"! (φώτος)

Έπρεπε να περιμένει 9 αγωνιστικές για να πανηγυρίσει τη πρώτη της επιτυχία στο πρωτάθλημα η Αναγέννηση Δερύνειας. Οι πράσινοι ήταν ανώτεροι από τον ΠΟΞ και με μια φοβερή γκολάρα του Χαραλάμπους και το έξυπνο πλασέ του Ράνου κέρδισε με 2-0 στο Κοινοτικό Δερύνειας. Το τελικό 2-0 έφερε έξαλλους πανηγυρισμούς για τους γηπεδούχους που ήθελαν πολύ τη πρώτη τους νίκη. Γκολ χαϊλαϊτ από τον Χαραλάμπους που άνοιξε το σκορ. Στους 6 η Αναγέννηση, στους 8 βαθμούς η Ξυλοτύμπου για τον Β’ όμιλο της Κατηγορίας. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

.RGEGERGE

- Έναρξη στο ματς

- 2' Κίτρινη στον Αντιόλο

- 5' Ο Αλεξίου μέσα στη περιοχή, το σουτ στα χέρια του Μάστρου.

- 20' Moιρασμένο παιχνίδι μέχρι στιγμής και οι δυο ομάδες προσπαθούν να απειλήσουν τους δυο τερματοφύλακες.

- 21' Κεφαλιά του Ιωάννου, δύσκολα ο Λοϊζου σε κόρνερ.

- 25' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, σέντρα στη περιοχή, ο Ράνος πιο ψηλά απ΄ όλους το κεφάλι, στην αγκαλιά του Λοϊζου η μπάλα

- 35' Aπευθείας εκτέλεση φάουλ του Μούσιτς, δύσκολα ο Μάστρου στην επαναφορά ο Γκαλίτσιος το σουτ, άουτ η μπάλα.

- 43' Mεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση, ο Χαραλάμπους από πλάγια θέση μπροστά από τον Λοϊζου, το σουτ του Κύπριου μεσοεπιθετικού το βγάζει ο Λοϊζου. Έπρεπε να δοθεί κόρνερ, λανθασμένη απόφαση για άουτ...

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 52' Ο Κόκας μπήκε στη περιοχή, το σουτ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

- 55' Κομπίνα σε εκτέλεση κόρνερ από την Αναγέννηση, ο Βέσλεμ μέσα στη περιοχή, το σουτ άουτ!

- 56' ΓΚΟΛ η Αναγέννηση και 1-0. Τρομερό γκολ από τον Χαραλάμπους με βολέ εκτός περιοχής! Ο Κύπριος μεσοεπιθετικός με ένα ξερό σουτ με το αριστερό κάρφωσε τη μπάλα στα δίκτυα του Λοίζου. Φοβερό πραγματικά γκολ!

- 62' Μεγάλη ευκαιρία για 2ο γκολ από τους γηπεδούχους. Στημένο του Χαραλάμπους, ο Ράνος την κεφαλιά, η μπάλα μόλις δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

- 73' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση και 2-0! Ο Ράνος με πλασέ νικάει τον Λοίζου.