Ομόνοια Αραδίππου - Αναγέννηση: Ματσάρα, τέσσερα γκολ και μοιρασιά

Η Ομόνοια Αραδίππου εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την Αναγέννηση Δερύνειας στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β΄ κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 3’ με τον Νικολάου, με την Αραδίππου να ισοφαρίζει στο 7’ με τον Ακόστα. Στο 43’ ο Ποντικός έκανε το 1-2, με τον Αβραάμ να φέρνει το ματς στα ίσα στις καθυστερήσεις (90+6’). Εξαιρετικό παιχνίδι, με εναλλαγές του σκορ, ευκαιρίες και τέσσερα δοκάρια.

Ο αγώνας έγινε στο Στάδιο ΓΣΖ  και η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη του.

Σέντρα στο ματς.

-1' Πρώτο σουτ στο ματς από τον Λεμέσιο, άστοχο.

-2΄ Καλή στιγμή για την Αναγέννηση. Σουτ από τον Νόλα, απομακρύνει σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

-3' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση Δερύνειας με ωραίο σουτ του Νικολάου από απόσταση.

-5' Σουτ από τον Λοϊζίδη, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

-8' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια Αραδίππου. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ακόστα με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

-18' Κίτρινη κάρτα στον Άμπραχαμ για φάουλ πάνω στον Καλή.

-22' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα για φάουλ πάνω στον Άμπραχαμ.

-26' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια. Παράλληλη σέντρα από τον δεξιά, από τον Λοϊζίδη, ο Αβραάμ από κοντά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

-36' Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το τελευταίο δεκάλεπτο.

-40' Κόρνερ για την Ομόνοια Αραδίππου, περνάει ανεκμετάλλευτο.

-43' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση με ωραία ατομική ενέργεια του Ποντικού. Λάθος γέμισμα από τον Κυριακίδη, παίρνει την μπάλα ο Γιώργος Ποντικός, περνά δύο ποδοσφαιριστές της Ομόνοιας από πλάγια θέση και σκοράρει.

-Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-45+2' Κίτρινη κάρτα στον Αλαμπρίτη για θέατρο.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-52' Σουτ από τον Αβραάμ, έξω η μπάλα.

-55' Κεφαλιά από τον Καλή μετά από εκτέλεση κόρνερ, μαζεύει ο  Λοϊζου.

-58' Έξω ο Άμπραχαμ, μέσα ο Παπαδόπουλος.

-61' Δοκάρι για την Αναγέννηση Δερύνειας μετά από κεφαλιά του Λεμέσιου. Δεύτερη κεφαλιά από τον Νόλα, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

-64΄ Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο

-65' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεμέσιου, παρών ο κίπερ της Ομόνοιας.

-66' Για την Αναγέννηση Ποντικός και Λεμέσιος έξω, Κονέ και Μπόνιφεις μέσα. Για την Αραδίππου έξω οι Αλαμπρίτης και Αναστασίου, μέσα οι Μιχαήλ και Σουλεημάν.

-69' Γέμισμα από δεξιά, κεφαλιά από τον Αβραάμ, άστοχη.

-72' Δοκάρι για την Ομόνοια, μετά από σουτ του Ζεζίνιο.

-75' Νέο δοκάρι για την Ομόνοια με σουτ του Σουλεημάν.

-78΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπόνιφεις.

-79' Μέσα ο Ντεβόλντερ, έξω ο Νόλα.

-87' Αδύνατο σουτ από τον Αβραάμ, δεν ανησυχεί ο Λοϊζου.

-Έξι τα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-90+1' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια. Έγινε η σέντρα από τον Λοϊζίδη, με τον Αβραάμ να σκοράρει με κεφαλιά.

-90+6' Δοκάρι για την Αραδίππου με δυνατό σουτ του Αβραάμ.

Εντεκάδες:

Ομόνοια Αραδίππου: Κυριακίδης, Κουρουπής, Αλαμπρίτης, Ακόστα, Αβραάμ, Αναστασίου, Τσιάμης, Καλής, Ζεζίνιο, Ριμπέιρο, Λοϊζίδης.

Στον πάγκο οι: Σακκάς, Παπαχαραλάμπους, Σακκάς Γ., Παναγή, Πάρκερ, Μοδέστου, Μιχαήλ, Σουλεημάν, Σιήκκης, Καψός, Βρόντης, Κουμπαρής.

Αναγέννηση Δερύνειας: Λοϊζου, Φωτίου, Χριστοδούλου, Φίγκειτ, Ποντικός, Λεμέσιος, Νόλα, Νικολάου, Αντωνίου, Άμπραχαμ, Δανιήλ.

Στον πάγκο οι: Στέκας, Κασιάκκης, Παπαδόπουλος, Χριστοδούλου, Κκονέ, Ντεβόλντερ, Μπόνιφεις, Παντελή, Φαλλάδος, Κούσιουνος, Χάτζιαρος.

Κίτρινες:Ακόστα, Παπαδόπουλος/ Άμπραχαμ