Πήρε φόρα... και πλησιάζει! (φώτος)

Δεύτερη σερί νίκη για την Αναγέννηση επί του Διγενή στο Μακάρειο. Η ομάδα του Νικολάου κέρδισε με 2-0 τους "πράσινους" και έφτασε τους 9 βαθμούς στον Β' όμιλο και πλησιάζει στη ζώνη που οδηγεί στα πλέι οφς. Οι Ιωάννου και Ράνος τα δυο γκολ των... πορτοκαλί. Στους 9 έμεινε ο Διγενής. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Μακάρειο.

Η εξέλιξη

-Πρώτο σφύριγμα

-Υπό έντονη βροχόπτωση το παιχνίδι

-16’ Μακρινό σουτ του Μάξουελ η μπάλα έξω

-17’ Σουτ του Γιωρκάτζη εντός περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ

-25' ΓΚΟΛ 0-1 με κεφαλιά του Ιωάννου!

-33’ Σταμάτησε η βροχή και πλέον το ματς γίνεται υπό ηλιοφάνεια

-44’ Η Αναγέννηση ελέγχει το ρυθμό και δεν απειλείται από τον Διγενή.

-ΠΕΝΑΛΤΙ. Ανατράπηκε ο Χαραλάμπους μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι.

-45’ ΓΚΟΛ, 0-2. Εύστοχη η εκτέλεση από τον Ράνο

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος

-46΄Σέντρα στο 2ο μέρος.

Καμία φάση στο πρώτο 10λεπτο. Ο Διγενής πιέζει για να μειώσει το σκορ.

59’ Σουτ του Χατζησάββα από το ύψος της μικρής περιοχής αποκρούει ο Μάστρου!

69’ Πλασέ του Βέσλεμ στο τετ-α-τετ διώχνει σωτήρια ο Μαυραντώνης!

75’ Τετ-α-τετ με τον Χαραλάμπους αποκρούει ο Μαυραντώνης

78’ Δυο μεγάλες ευκαιρίες με τον Χαραλάμπους, αποκρούει εκ νέου τα σουτ του ο Μαυραντώνης.

ΤΕΛΟΣ

Διγενής: Μαυραντώνης, Λεονάρντο, Ευθυμίου, Καπνίδης, Σιαπάνης, Παπαχαραλάμπους, Πουγιούκκας, Αργυρού, Θεράποντος, Παναγιώτου, Μάξουελ

Αναγέννηση: Μάστρου, Γιαννακού, Χαραλάμπους, Κουλλούρης, Βλασόπουλος, Ιωάννου, Ράνος, Βέσλεμ, Δανιήλ, Γιωρκάτζης, Ιωάννου.