ΕΝΠ - Αναγέννηση: Ανατροπή-τρίποντο με Λαμί! (φώτος)

Ακόμα ένα βήμα ανόδου για την ΕΝΠ που κέρδισε με 2-1 την Αναγέννηση Δερύνειας, για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας και ανέβηκε στους 53 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν αφού προηγήθηκαν στην πρώτη φάση μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ενσιά, αλλά οι βυσσινί το γύρισαν με δυο γκολ του Λαμί (27', 82') ενώ είχαν και δοκάρι στο ενδιάμεσο.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο "Τάσος Μάρκου"...

-Ξεκίνησε το παιχνίδι.

5545454456546

-2' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση! Λάθος στο κέντρο της ΕΝΠ, αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ο Ενσιά κέρδισε στο σπριντ τον Ντρέκσα και από πλάγια θέση με το αριστερό πλάσαρε εύστοχα για το 0-1!

-15' Κυκλοφορεί την μπαλα η ΕΝΠ, χωρίς ωστόσο να μπορεί να φτιάξει οποιαδήποτε καλή ευκαιρία.

-18' Ωραία ενέργεια του Μέιρα από αριστερά και σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, άστοχος ο Λαμί από καλή θέση.

454545457

27' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ! Σέντρα του Μέιρα από αριστερά, ο Ηλία πάλεψε με τον Φίλγκεϊτ στον αέρα, ο Λαμί επωφελήθηκε και από κοντά πλάσαρε εύστοχα για το 1-1.

-30' Δοκάρι για την ΕΝΠ! Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαραλάμπους, η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Κασιάκκη που έπεσε σωστά και ίσως να ακούμπησε λίγο την μπαλα.

-41' Μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ, κεφαλιά του Ηλία από κοντά, σωτήρια επέμβαση του Κασιάκκη.

-45' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλλιάνου, λίγο πάνω απ' το το οριζόντιο δοκάρι.

-Άρχισε το 2ο μέρος.

-49' Μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ. Ο Ηλία μπήκε στην περιοχή απο αριστερά και έκανε το σουτ από πλάγια θέση, στην εξωτερική πλευρά των δικτύων η μπάλα.

-57' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντα Σίλβα από αριστερά, βγήκε και μάζεψε ο Κασιάκκης.

-62' Μακρινό σουτ του Μέιρα, ψηλά έξω.

-65' Ωραία αντεπίθεση για την Αναγέννηση, γύρισμα του Χαραλάμπους, σε κόρνερ ο Ντρέκσα την τελευταία στιγμή.

-75 ' Πολύ κακός ο ρυθμός, η Ένωση έχει ρίξει το βάρος στην επίθεση αλλά είναι ακίνδυνη στα τελευταία λεπτά.

-82' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ! Εκτέλεση κόρνερ του Μέιρα, έδιωξε η άμυνα της Αναγέννησης, ο Κοτσώνης επανέφερε, ο Λαμί έγινε κάτοχος εντός περιοχής και αφού προσποιήθηκε ωραία, πλάσαρε με το αριστερό για το γκολ της ανατροπής και δεύτερο προσωπικό του.

-89' Κόκκινη ο Χαραλάμπους. Δεύτερη κίτρινη για φάουλ στον Χριστοφή. Με δέκα στα τελευταία λεπτά η Αναγέννηση.

-Τέλος, οι βυσσινί στους 53 βαθμούς.

ΕΝΠ: Οικονομάκης, Χριστοφή, Ντα Σίλβα, Ντούμπαγιτς, Μέιρα, Χαραλάμπους, Ηλία, Κοτσώνης, Μπούριτς, Ντρέκσα, Λαμί.

Στον πάγκο οι Κουτσού, Κατσιάρης, Κολοκούδιας, Κωνσταντίνου, Μαυρουδής, Γκερεμπένιτς, Οκκαρίδης, Βικάριο, Πρωτοπαπάς, Τάιλερ, Γαβριήλ.

Αναγέννηση Δερύνειας: Κασιάκκης, Λ. Χριστοδούλου, Ενσιά, Χαραλάμπους, Οκόχ, Ελευθερίου, Θεράποντος, Βαλλιάνος, Φίλγκεϊτ, Αγαπίου, Κάσες.

Στον πάγκο οι Δ. Χριστοδούλου, Λοκόμπε, Στασή, Σιαθά, Σ. Χριστοδούλου, Παντελή, Φαλλάδος, Σαφσάφ.

Διαιτητής: Παναγιώτης Χατζηγεωργίου
1ος βoηθός: Γιώργος Π. Χαραλάμπους
2ος βοηθός: Παναγιώτης Φιλής
Παρατηρητής διαιτησίας: Σωτήρης Βίκτωρος