(Φώτος) Το "ερυθρόλευκο" τρένο συνεχίζει!

Η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 3-2 της Αναγέννησης στο "Αμμόχωστος" για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄κατηγορίας. Οι "ερυθρόλευκοι" έφτασε τους 32 βαθμούς. Τρίτη νίκη μέσα στο 2022 για την ομάδα του Νίκκι. Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Σέντρα

5' Σέντρα από τα δεξιά του Παύλου. ο Ντιακιτέ έκανε την προβολή μέσα από την μικρή περιοχή. σε ετοιμότητα ο Κασιάκκης.

8΄ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα με τον Ντανίλο! Κεφαλιά του Βραζιλιάνου εντός περιοχής, 1-0 οι γηπεδούχοι!

12΄Πέναλτι για την Αναγέννηση! Ανατροπή του Χαραλάμπους από τον Ντιακιτέ.

ΓΚΟΛ, εύστοχος από την άσπρη βούλα ο Χαραλάμπους, 1-1 ισοφαρίζει νωρίς η Αναγέννηση.

15' Διαμαρτυρίες από τον πάγκο της Σαλαμίνας για έναν φάουλ που δεν δόθηκε ο διαιτητής της αναμέτρησης πήγε στο πάγκο και έδωσε κίτρινη στο Μαργκάσα

25' Η Νέα Σαλαμίνα άρχισε να εντείνει την πίεση για να βρει το δεύτερο γκολ, αμύνεται εξαιρετικά μέχρι στιγμής η ομάδα της Αναγέννησης.

32΄ ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα, 2-1 με αυτογκόλ!  Σέντρα από τα δεξιά του Καρλίτος με τον Λογκόμπε με κεφάλια να στέλνει μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.

39΄Ο Φλοριάν σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ.

41' Σουτ από πλάγια αριστερά της περιοχής από τον Χαραλάμπους σταθερά ο Κίσσας.

43' Κεφάλια του Φλοριάν από ύψος της περιοχής έξω.

Ημίχρονο.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος...

55' Χωρίς κάτι ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο δεύτερο και οι δύο ομάδες προσπαθούν να βρουν χώρους να δημιουργήσουν κάποια ευκαιρία.

61' Αλλαγή για την Νέα Σαλαμίνα μέσα ο Μαργκάσα έξω Παπακυριακού.

67'ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα με Φλοριάν, 3-1! Μαγική ενέργεια από τον Φλοριάν άδειασε 2 αντιπάλους μπήκε στην περιοχή έκανε το πλασέ και έγραψε το 3-1.

70' Ωραία μεταβίβαση από δεξιά από τον Παύλου ο Φελίπε έκανε το πλασέ στην κίνηση έξω η μπάλα

73 Διπλή αλλαγή για Αναγγένηση έξω Αντωνίου, Θεράποντος μέσα Χαπέσιης, Σιαθάς

82' Μακρινό σουτ του Μιγκελίτο έξω.

90΄ΓΚΟΛ η Αναγέννηση, μειώνει σε 3-2 με τον Αγαπίου.

ΤΕΛΟΣ, 3-2 νίκη για την Νέα Σαλαμίνα.

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Δημητρίου, Παύλου, Ντανίλο (46΄Κουμουρής) Ντος Σάντος (65΄Ανδρέου) Παπακυριακού (61΄Μαργκάσα)  Φλοριάν, Κυριάκου, Φελίπε, Ντιακιτέ, Μιγκελίτο

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Σεργίου, Ανδρέου, Πικής, Κουμουρής, Παντελή, Παπουής, Νικολάου, Μαργκάσα, Χρίστου, Νόλα, Χατζηαντώνη

Αναγέννηση: Κασιάκκης, Λογκόμπε (46΄Νσιά) Σ. Χριστοδούλου, Χαραλάμπους, Άκπαν, Οκόχ,  Αντωνίου, Θεράποντος, Βαλλιάνος, Φίλγκειτ, Κάσες

Στον πάγκο: Μάστρου, Στασή, Σιαθά, Νσιά, Λ.Χριστοδούλου, Ζανής, Χαπέσιης, Παντελή, Αγαπίου, Καρίμ

Διαιτητής: Ιωάννης Χριστοδούλου

1ος βοηθός: Μιχάλης Μεταξάς