Άβολη ισοπαλία... έξι τερμάτων (φώτος)

Η Αγία Νάπα εξήλθε ισόπαλη 3-3 με την ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα σε παιχνίδι για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄Κατηγορίας.

Η Αγία Νάπα προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο η ΕΝΥ έκανε στο δεύτερο την ολική ανατροπή για το 2-3. Το 3-3 διαμορφώθηκε στο 73ο λεπτό.

Η Αγία Νάπα έφτασε τους 58 βαθμούς και έχασε κάθε ελπίδα για άνοδο στην Α΄ Κατηγορία. Στους 19β η ΕΝΥ, προτελευταία θέση.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στην Αγία Νάπα, διαβάστε την εξέλιξη του αγώνα.

Έναρξη...

4' Γκολ για την Αγία Νάπα. Ωραία ατομική προσπάθεια του Σανγκαρέ από αριστερά και δυνατό σουτ εντός περιοχής.

10' Δεκάλεπτο στο ματς, η Αγία Νάπα έχει την κατοχή και τον πλήρη έλεγχο

12' Μακρινό σουτ του Πιερή, έξω η μπάλα.

19' Ευκαιρία για την Αγία Νάπα, ο Παπαδόπουλος δεν μπόρεσε από κοντά να νικήσει τον Ιντζεγιάννη.

25' Κοντά στην ισοφάριση οι φιλοξενουμενοι. Γύρισμα του Αριστοτέλους από δεξιά, άστοχο το πλασέ του Νεοφύτου από κοντινή θέση.

40' Ισορροπησε στα τελευταία λεπτά ο Διγενής, έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο.

41'ΓΚΟΛ για την Αγία Νάπα! Αντεπίθεση από πλευράς γηπεδούχων, Σανγκαρέ και Λουιζίνιο συνεργάστηκαν ωραία και ο δεύτερος πλάσαρε εύστοχα σε κενή εστία, για το 2-0 πλάσαρε εύστοχα σε κενή εστία, για το 2-0.

Ημίχρονο, 2-0.

50' ΓΚΟΛ για τον Διγενή! Μειώνουν σε 2-1 οι φιλοξενούμενοι με κοντινή κεφάλια του Κωνσταντίνου.

52΄ΓΚΟΛ, 2-2 ισοφάριση από την ΕΝΥ με τον Σιλβέστρο.

56' Μακρινό σουτ του Μήτα, δύσκολα ο Χάμπαλης.

57' Κεφάλια του Νεοφύτου, έδιωξαν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί της Αγίας Νάπας. Πιέζει για την ανατροπή η ΕΝΥ.

63' ΓΚΟΛ! Ανατροπή για την ΕΝΥ σε 17 λεπτά στο β'μέρος! Σκόρερ ο Μήτας για το 2-3!

66'Σουτ του Παπαδόπουλου από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ.

73' ΓΚΟΛ, 3-3 η Αγία Νάπα!

Ισοφαρίζει η Αγία Νάπα με διπλή προσπάθεια του Παπαδόπουλου.

78' Κεφαλιά του Νεοφύτου, έπεσε και μπλόκαρε ο Χάμπαλης.