"Άσφαιρο" το ντέρμπι (φώτος)

Στο μηδέν Άρης και Αγία Νάπα στο πρώτο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης της Β’ κατηγορίας για τον όμιλο Premier.  Οι δυο ομάδες «κόλλησαν» στο 0-0 και πήραν από ένα βαθμό. Άγρια ομορφιά στο ντέρμπι στα τελευταία πέντε λεπτά με τελικές εκατέρωθεν αλλά δεν κατάφερε κανείς να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στους 21 βαθμούς Άρης – Αγία Νάπα που θα έχουν το βλέμμα τους στο ντέρμπι του Σαββάτου ανάμεσα σε Καρμιώτισσα και ΑΣΙΛ. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

- 17:45 Δυνατή βροχή στο Τσίρειο, ελπίζουμε να μην δυσκολέψει τις προσπάθειες των δυο ομάδων.

- Έναρξη στο ματς

- 2' Σουτ του Κολοκούδια η μπάλα πάνω από την εστία του Παπαστυλιανού. Η μπάλα κόλλησε λόγω της δυνατής βροχής και πήγε να δημιουργθεί κίνδυνος.

- 10' Κίτρινη στον Μενσά

- 20' Ολοκληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο, γρήγορος ρυθμός στο ματς, οι δυο ομάδες προσπαθούν να απειλήσουν. Πιο επιθετικός ο Άρης.

- 26' Σέντρα του Μπάρμπασο, ο Γκλεόφιλο στο ύψος της μικρής περιοχής έπιασε το κεφάλι άουτ.

- 30' Πήγε να απειλήσει η Αγία Νάπα, καθαρίζει ο Παπαστυλιανού.

Ημίχρονο

Έναρξη στο Β' ημίχρονο

- 46' Εκτέλεση κόρνερ του Μπάρμπαρο, η μπάλα κόλλησε στη περιοχή της Αγίας Νάπας, προσπάθησαν οι του Άρη να την σπρώξουν στα δίχτυα, απομάκρυνε σωτήρια ο Λαφάρτζ.

- 49' Σέντρα του Τομάς με στόχο τον Κολοκούδια, βγαίνει και μπλοκάρει ο Παπαστυλιανού.

- 51' Ο Μαλεκκίδης στη περιοχή, συρτό δυνατό σουτ, μάζεψε ο Ταϊρης

- 53' Ταλαιπωρεί την άμυνα της Αγίας Νάπας ο Γκλεόφιλο, το σουτ άουτ.

- 54' Ο Τομάς στο ύψος της περιοχής, δίνει στον Κολοκούδια το σουτ, η μπάλα στο σώμα του Ντελμίρο και κόρνερ.

- 64' Δεν ρισκάρουν οι δυο προπονητές, δεν θέλουν να μείνουν πίσω στο σκορ και βλέπουμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι.

- 70' Στο έδαφος ο Ντελμίρο. Πρόβλημα τραυματισμού, αποχωρεί με τη βοήθεια του φορείου.

- 83' Σουτ του Αμεσάν εκτός περιοχής, μάζεψε ο Παπαστυλιανού.

- 88' Απόκρουση του Ταϊρη σε σουτ του Ματθαίου.

- 89' Προσπάθεια του Κατσαντώνη, η μπάλα εκτός στόχου.

ΠΕΝΤΕ τα λεπτά των καθυστερήσεων

- 90+4' Πάνω κάτω η μπάλα, άναρχο παιχνίδι με τις δυο ομάδες να ψάχνουν το γκολ.