ΔΙΠΛΟ στο 90+9' η Αγία Νάπα/ ΤΡΕΙΣ αποβολές για Οθέλλο!

Σε ένα απίστευτο ματς με φάσεις, ένταση, αποβολές και γκολ στο 90+9', η Αγία Νάπα επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας του Οθέλλου.

Η ομάδα του Νικόλα Μαρτίδη, έφτασε στην πολύτιμη νίκη επικρατώντας με 1-0 χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χουάν Τομάς στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Mε 8 παίκτες ολοκλήρωσε ο Οθέλλος. Στο 78΄ δεύτερη κίτρινη για τον Ευθυμίου, στο 83΄ επίσης δεύτερη κίτρινη ο γκολκίπερ Λοΐζου και στο 90+7 απ' ευθείας κόκκινη στον επίσης γκολκίπερ Κόβατς (που μπήκε στο ματς μετά την αποβολή του Λοΐζου), στην φάση στην οποία ο Κολοκούδιας κέρδισε το πέναλτι και ήρθε το γκολ με την εύστοχη εκτέλεση του Τομάς.

Με τη νίκη της η Αγία Νάπα ανέβηκε στους 17 βαθμούς και παρέμεινε σε τροχιά ανόδου ενώ ο Οθέλλος με την ήττα του έμεινε στους 10.