ΕΝΠ-Αγία Νάπα: Τρίποντο με... εντολή Μιχάλη Χαραλάμπους! (φώτος)

Η ΕΝΠ νίκησε με 2-1 την Αγία Νάπα, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας. Πρωταγωνιστής ο Μιχάλης Χαραλάμπους για τους νικητές ο οποίος σκόραρε δις. Μείωσε ο Κολοκούδιας για τους φιλοξενούμενους. Και τα 3 γκολ στο β΄ ημίχρονο. Στην 4η θέση η ΕΝΠ με 21 βαθμούς όσους έχει η Ομόνοια Αραδίππου και η Ομόνοια 29Μ. Στην 1η θέση ο Ολυμπιακός με 24β. Στην 13η θέση η Αγία Νάπα με 9β.

Η ιστοσελίδα μας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το Δημοτικό στάδιο Σωτήρας...

Έναρξη...

10' Δεκάλεπτο στο ματς με την ΕΝΠ να έχει την κατοχή και τον έλεγχο, χωρίς ωστόσο τελικές

20' Πέραν από μερικά μακρινά άστοχα σουτ από πλευράς ΕΝΠ, τίποτα αξιόλογο μέχρι στιγμής στο ματς

33' Πρώτη ευκαιρία στο ματς. Ωραίο σουτ του Μέιρα, λίγο εκτός περιοχής, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Στυλιανίδης

36' Ιδια φάση, με ίδιο αποτέλεσμα. Ξανά ο Μέιρα από μακριά, ξανά εντυπωσιακή επέμβαση του Στυλιανίδη σε κόρνερ

Λήξη ημιχρόνου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

49' Κεφαλιά του Χριστοφή, σε κόρνερ ο Στυλιανίδης

54' Μεγάλη ευκαιρία για την Αγία Νάπα! Ο Πιρές... τσίμπησε προ του Ντραγκόγεβιτς, ο Παπαθανασίου πρόλαβε και έδιωξε στην μικρή περιοχή και σε κενή εστία

65' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ! Σαμπού, Λουσέρο και Μέιρα συνεργάστηκαν ωραία από αριστερά και ο Μιχάλης Χαραλάμπους με πλασέ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-0

74' Δυνατό σουτ του Μαυρουδή, πέφτει και μαζεύει ο Στυλιανίδης

77΄ ΓΚΟΛ/Ξανά ο Μιχάλης Χαραλάμπους! Ο Λουσέρο είδε την κάθετη κίνηση του Μέιρα και σήκωσε την μπάλα στην πλάτη της άμυνας, ο Πορτογάλος μόνος απέναντι στον Στυλιανίδη δεν σούταρε, αλλά με τακουνάκι έδωσε απίθανη ασίστ στον Χαραλάμπους που σε κενή εστία σκόραρε ξανά! Δεύτερο γκολ για τον Μιχάλη και 2-0

81' ΓΚΟΛ για την Αγία Νάπα! Φοβερό μακρινό σουτ του Κολοκούδια, η μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Ντραγκόγεβιτς

88' Δυνατό σουτ ο Ντόλεζαλ, δύσκολα ο Στυλιανίδης

ΤΕΛΟΣ

ΕΝΠ: Ντραγκόγεβιτς, Χριστοφή, Παπαθανασίου, Λουσέρο, Μαυρουδής, Σαμπού, Μέιρα, Κοσμάς, Κωνσταντίνου, Α. Γεωργίου, Μ. Χαραλάμπους

Στον πάγκο: Κουτσού, Χρίστου, Δανιήλ, Ντόλεζαλ, Δ.Χαραλάμπους, Η. Γεωργίου, Κοτσώνης, Ξιούρος, Αδάμου, Σολωμού, Σ. Γεωργίου

Αγία Νάπα: Στυλιανίδης, Φοριέλ, Μουλαζίμης, Φερέιρα, Σολωμού, Ρομέρο, Κολοκούδιας, Τσιάρας, Διαμαντόπουλος, Χριστοφή, Τσινγκουίνι

Στον πάγκο: Γεωργίου, Έρστελινγκ, Γιανναρά, Χαραλάμπους, Ρομανό, Αναστάση, Λαουτάρο, Ριέντε, Ευαγγέλου, Μότης, Χρίστου