Κορυφή... με το ΠΡΩΤΟ του Πράνιτς! (φώτος)

«Πορτοκαλί» το ντέρμπι χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Ντάνιελ Πράνιτς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β' Κατηγορίας. Η Αγία Νάπα κέρδισε με 1-0 την Αλκή και πήρε μεγάλο τρίποντο στη προσπάθεια επίτευξης των στόχων της. Στους 7 βαθμούς οι γηπεδούχοι με έναν αγώνα λιγότερο (διακοπή με ΑΣΙΛ). Σφοδρά παράπονα από Αλκή για την υπόδειξη του πέναλτι στο 58’. Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Σακκά δεν βρήκαν τους τρόπους για να σώσουν το ματς και έτσι μοιραία ήρθε η ήττα. Στους 4 βαθμούς έμεινε η «Αθάνατη». Ο ρεφ Χριστοφόρου υπέδειξε πέναλτι σε μια φάση στο 58’, η οποία δεν  ξεκαθάρισε ούτε μετά τις επαναληπτικές προβολές. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Δημοτικό γήπεδο Αγίας Νάπας.

CCCCC

- Έναρξη στο ματς

- 4' Σουτ από τον Πράνιτς, μαζεύει ο Σπόλιαριτς

- 9' Ο Λαφάρτζ βρήκε τη μπάλα στρωμένη μετά από τυφλή απομάκρυνση των αμυντικών της Αλκής, το σουτ πάνω από το δοκάρι.

- 10' Πιο επιθετική η Αγία Νάπα...

φφωφωφωφ

- 13' Στημένο για Αλκή, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε ο Μποκίνο από κοντά δεν βρήκε τη μπάλα. Μπορούσε να σκοράρει εδώ η Αλκή...

- 18' Κόρνερ για Αλκή και πάλι ο Μποκίνο είναι στην φάση, το κεφάλι πέρασε άουτ...

- 20' Ωραία ατομική ενέργεια του Πεχλιβάνη, το σουτ που επιχείρησε μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σπόλιαριτς.

- 24' Kίτρινη στον Κωνσταντίνου, πρώτη για παίκτη της Αλκής.

- 32' Όμορφη προσπάθεια του Τριμπό, διώχνουν οι της Αλκής σε κόρνερ.

- 36' Απειλεί η Αλκή με τον Μουνιόθ! Ο άσος της Αλκής σε θέση βολής έκανε το σουτ η μπάλα άουτ!

- 43' Κίτρινη και για την Αγία Νάπα. Ο Λαφάρτζ βλέπει την κίτρινη κάρτα.

ΕΝΑ λεπτό καθυστέρησης

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β' ημιχρόνου

- 51' Kίτρινη στον Πράνιτς

- 57' Χωρίς φάσεις η επανάληψη, οι δυο ομάδες δεν μπορούν να κυριαρχήσουν, ισορροπημένο παιχνίδι.

- 58' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Αγία Νάπα. Διαμαρτυρίες από πλευράς Αλκής. Δεν φάνηκε να υπάρχει παράβαση στη μονομαχία του Σπόλιαριτς με τον επιτιθέμενο της Αλκής, δεν βοήθησαν ούτε οι επαναληπτικές προβολές.

- 61' ΓΚΟΛ για την Αγία Νάπα και 1-0. Ο Πράνιτς είναι εύστοχος από τα 11 βήματα. Ο Κροάτης έσκαψε τη μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα του Σπόλιαριτς.

ddvdvdvdv

- 68' Σουτ του Πράνιτς μόλις άουτ.

- 70' Κυκλοφορεί την μπάλα η Αγία Νάπα προσπαθεί να διαχειριστεί το υπέρ της προβάδισμα.

- 80' Κεφάλι του Τόρες, μαζεύει ο Ταίρης.

EΞΙ τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+2' Μεγάλη επέμβαση του Ταϊρη σε σουτ του Τόρες!

ΤΕΛΟΣ

ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ: Ταίρης, Σεργίου, Σάλιτς, Περατικός, Πεχλιβάνης, Λαφάρτζ, Κολοκουδιας, Μέρτακκας, Πεχλιβανόπουλος, Πράνιτς, Τριμπό

Στον πάγκο: Ντίβοφσεκ, Τζιωρτζιή, Ανδρέου, Κατσαντώνης, Αρτεμίου, Ελευθερίου, Νικολάου, Αντωνίου, Μενσά.

ΑΛΚΗ: Σπολιαριτς, Χαραλάμπους, Γιαννούτσος, Μανώλη, Torres, Da Costa, Κωνσταντίνου, Augusto, Munoz, Bocchino, Κιάκης

Στον πάγκο: Παναγή, Βασιλείου, Παχίπης, Ρουί Φερνάντο, Χρύσου, Φώτι, Ναρτνίνι, Ρεγκάκος, Καραγιάννης.