Ματς "φωτιά" και μοιρασιά στο φινάλε (φώτος)

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι Αγία Νάπα και Ερμής εξήλθαν ισόπαλοι 2-2.  Οι “φτεροπόδαροι” άνοιξαν το σκορ με τον Σάσι στο 21’ με την Αγία Νάπα να ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Νικολάου στο 46’. Ο Αγιώτης στο 77' με κεφαλιά έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Ερμή, με τον Παπαδόπουλο να "κλέβει" τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90+5' κάνοντας το 2-2. Διαμαρτυρίες και παράπονα προς το διαιτητικό τρίο και από τις δύο ομάδες. Ακυρώθηκε γκολ για την Αγία Νάπα στο 67΄ για οφσάιντ. Οι επαναληπτικές προβολές δεν δικαίωσαν το βοηθό διαιτητή. Φωνές και από τον Ερμή για το γκολ των γηπεδούχων στο φινάλε του αγώνα, αν πέρασε ή όχι τη γραμμή.

Το kerkida.net ήταν στο γήπεδο της Δερύνειας και  σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

To ΦΙΛΜ του ματς:

-Σέντρα στον αγώνα.

-1' Σουτ του Καραμόκο στο σώμα του Αντωνίου η μπάλα, δεύτερο σουτ από τον Μπρους εντελώς άστοχο.

-4' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, είναι για τον Ερμή.

-6' Σέντρα του Τιεντσέου βγαίνει και μαζεύει ο Γκομίς.

-8' Πλασέ από τον Ντιούφ, μαζεύει ο Γκομίς.

-12' Εκτέλεση φάουλ από τον Ρομέρο, περνάει ανεκμετάλλευτο.

-13' Πρώτο κόρνερ και για την Αγία Νάπα στο ματς.

-15΄Σουτ του Γεωργίου, πάνω από την εστία της Αγίας Νάπας.

-19' Ο Ερμής έχει την κατοχή της μπάλας.

-19' Άστοχο σουτ από τον Ντιούφ.

-21' ΓΚΟΛ για τον Ερμή. Ο Γεωργίου έκανε την σέντρα με τον Μόμο Σάσι να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

-25' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, στον Νικολάου.

-28΄ Καλή φάση για την Αγία Νάπα, με το πλασέ του Αρίας να καταλήγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Καράδαη.

-38' Δεν υπήρξε κάποια ιδιαίτερη φάση το τελευταίο δεκάλεπτο.

-39' Γυριστό σουτ του Σύφνεο, ήταν αδύναμο μαζεύει ο Καράδαης.

-45' Κίτρινη κάρτα στον Μπρους.

-Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-45+1' Μεγάλη ευκαιρία για την Αγία Νάπα, έγινε η κεφαλιά με τον Καράδαη να διώχνει με τις γροθιές.

-45'+1 Σέντρα από τον Κολοκούδια, ζήτησαν πέναλτι οι παίκτες της Αγίας Νάπας, τίποτα λέει ο ρεφ.

-Έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς των ανθρώπων της Αγίας Νάπας προς τον ρεφ Χριστοδούλου για πέναλτι στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους.

-Ημίχρονο.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' ΓΚΟΛ για την Αγία Νάπα. Έγινε η σέντρα από το δεξιά , με τον Νικολάου να κάνει την προβολή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

-50' Σέντρα-σουτ του Αγιώτη πάνω από την εστία η μπάλα.

-53' Κίτρινη κάρτα στον Αντωνίου.

-58΄Κάρτα στον Τιεντσέου.

-58' Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Αναγκαστική για την Αγία Νάπα, έξω ο Νικολάου μέσα ο Σκίντ. Μέσα ο Παρούτης, έξω ο Μάρβιν για τον Ερμή.

d

-61΄ Κεφαλιά του Σύφνεο, άουτ η μπάλα.

--63' Κίτρινη κάρτα στον Ρομέρο.

-67' Σκόραρε η Αγία Νάπα με τον Σύφνεο. Υψωμένη η σημαία για οφσάιντ. Οι επαναληπτικές προβολές δείχνουν πως δεν υπήρξε παράβαση.

-70' Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Μέσα ο Καφατάρης, έξω ο Γεωργίου, Μέσα ο Μπρούνο Μιγκέλ, έξω ο Ρομέρο.

-74' Διπλή αλλαγή για την Αγία Νάπα.  Μέσα οι Μελάς και Παπαδόπουλος, έξω ο Κολοκούδιας και ο Παλαμούτσις.

-75' Κίτρινη κάρτα στον Αρίας.

-77' ΓΚΟΛ για τον Ερμή. Εκτελέστηκε το φάουλ από τον Σάσι, με τον Αγιώτη να σκοράρει με κεφαλιά.

-84' Κίτρινη κάρτα στον Καφατάρη πάνω στον Φάιμπερ.

-86' Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου.

-90' Διπλή αλλαγή για τον Ερμή. Μέσα οι Παπαθανασίου και Οικονόμου, έξω οι Σάσι και Χαραλάμπους.

-Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-90+5 ΓΚΟΛ για την Αγία Νάπα. Σε φάση διαρκείας ο Παπαδόπουλος σκοράρει με δυνατό σουτ. Η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι αλλά οι επαναληπτικές προβολές δεν είναι ξεκάθαρες για το αν έχει περάσει ολόκληρη η μπάλα την γραμμή. Το γκολ μέτρησε από τον ρεφ Χριστοδούλου.

Εντεκάδες:

Αγία Νάπα: Γκομίς, Ιωάννου, Μπατίστα, Ρομέρο, Αρίας, Νικολάου, Φάιμπερ, Αντωνίου, Κολοκούδιας, Παλαμούτσης, Σύφνεος.

Στον πάγκο οι Νοβάκοβιτς, Χάμπαλης, Λάμπρου, Σκιντ, Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Μελάς, Καρρότσι, Παντελή, Φλουρή, Φαλκάο, Βούρος.

Ερμής: Καραδαής, Λιασίδης, Αγιώτης, Γεωργίου, Σάσι, Χαραλάμπους, Μπρους, Καραμόκο, Μάρβιν, Ντιούφ, Τιεντσέου.

Στον πάγκο οι: Μέλκα, Μπέριος, Καφατάρης, Παπαθανασίου, Οικονόμου, Ντίας, Παρούτης, Αντωνίου, Δανιήλ, Μπουμ, Κυριαλάνης.

Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Δημοσθένους Χρίστος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ζαχαρίου Νεόφυτος
4ος Διαιτητής: Κωνσταντινίδης Αντώνης