Ο Πεχλιβάνης... καθάρισε το τρίποντο! (φώτος)

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Πεχλιβάνη που σκόραρε και τα δυο γκολ, η Αγία Νάπα κέρδισε με 1-2 την Αλκή για την 11η αγωνιστική στον Α' όμιλο της Β' Κατηγορίας. Έτσι ανέβηκε στους 20 και πλησίασε Καρμιώτισσα (24) και Άρη (22), με τους γηπεδούχους να μένουν αρκετά πίσω, στην 5η θέση με 12 βαθμούς. Και τα τρία γκολ στο δεύτερο μέρος ενώ οι νικητές έχασαν και πέναλτι στο 85'. Ο Ρεγκάκος κυριολεκτικά στην τελευταία φάση του αγώνα πέτυχε το γκολ για τους ηττημένους.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα

-5' Μποτσίνο και Αντριάνο συγκρούστηκαν στον αέρα. Με δεμένο κεφάλι πλέον ο πρώτος

-12' Αναγκαστική για την Αλκή, ο Παχίπης στη θέση του Κιάκη

-14' Κεφαλιά του Τόρες από κοντά, άστοχη. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους

-17' Πέσιμο του Τριμπό στην περιοχή, ζητά πέναλτι. Ο Μποτσίνο βάζει το πόδι αλλά τα ριπλέι που προβλήθηκαν δεν ξεκαθαρίζουν τη φάση

-23' Μεγάλη ευκαιρία για την Αγία Νάπα, ο Μενσά από κοντά και με τον Σπόλιαριτς εξουδετερωμένο, στέλνει τη μπάλα έξω

-Μισάωρο στο ματς. Στο 56%-44% υπέρ της Αλκής η κατοχή

-32' Επικίνδυνη φάση με τον Κατσαντώνη να πλασάρει από κοντά, ο Μποτσίνο με τάκλιν έδιωξε σε κόρνερ

-35' Σκοράρει η Αλκή αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. Ο Καραγιάννης σούταρε από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πήγε μέσα όμως ακυρώθηκε το γκολ αφού ο Τόρες που ήταν ακάλυπτος κάνει κίνηση προς τη μπάλα. Έντονα τα παράπονα από τους παίκτες και τον πάγκο της Αλκής

-Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος, το οποίο είχε αρκετά καλό ρυθμό

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος. Ο Ρεγκάκος στη θέση του Ζεάντρο

-54' Διακοπή για λίγο αφού Γιαννούτσος και Περατικός συγκρούστηκαν και είναι στο έδαφος

-58' ΓΚΟΛ 0-1 η Αγία Νάπα. Ο Τριμπό γέμισε από δεξιά και ο Πεχλιβάνης με κοντινό πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ!

-60' Μέσα ο Ανδρέου στη θέση του Νικολάου

-65' ΓΚΟΛ 0-2 ξανά με τον Πεχλιβάνη! Ο Κατσαντώνης μπήκε στην περιοχή και σούταρε εξ επαφής, η μπάλα κόντραρε και "έσκασε" μπροστά στον Πεχλιβάνη που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει

-69' Ο Βαλέντε στη θέση του Αντριάνο

-70' Καλό σουτ του Ναρντίνι, λίγο πάνω απ' τα δοκάρια

-79' Ο Κολοκούδιας στη θέση του Τριμπό

-84' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Αγία Νάπα. Ο Γιαννούτσος ανέτρεψε τον Περατικό

-85' Ο Σπόλιαριτς πέφτει σωστά και αποκρούει την εκτέλεση του Κολοκούδια

-Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

-91' Ο Αρτεμίου στη θέση του Κατσαντώνη

-93' ΓΚΟΛ η Αλκή σκοράρει με το Ρεγκάκο σε κενή εστία μετά από λανθασμένη έξοδο του Ταΐρη

-Τέλος, το τρίποντο στην Αγία Νάπα

Αλκή: Σπόλιαριτς, Γιαννούτσος, Μανώλη, Βασιλείου, Τόρες, Αντριάνο (69' Βαλέντε), Ζεάντρο (46' Ρεγκάκος), Ναρντίνι, Μποτσίνο, Καραγιάννης, Κιάκης (12' Πεχλιβάνης)

Αγία Νάπα: Ταΐρης, Σεργίου, Περατικός, Πεχλιβάνης, Κατσαντώνης (91' Αρτεμίου), Νικολάου (60' Ανδρέου), Αντωνίου, Λαφάρζ, Πεχλιβανόπουλος, Μενσά, Τριμπό (79' Κολοκούδιας)