Περατικός/Ο παίκτης - κλειδί της Αγίας Νάπας!

Ο Μάριος Περατικός ποδοσφαιριστής της Αγίας Νάπας πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στο τελευταίο αγώνα της ομάδας του κόντρα στην ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα εκτός έδρας, πανηγυρίζοντας μεγάλη νίκη με 5-0.

Ο 20χρονος ο οποίος αγωνίστηκε για πρώτη φορά με το περιβραχιόνιο του αρχηγού ξεκίνησε φορτσάτα την αναμέτρηση.  Κέρδισε πέναλτι μόλις στο τρίτο λεπτό όπου ο Τριμπό ευστόχησε.  Στο δεύτερο ημίχρονο διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του μετά από ωραίο κοντρόλ ακολούθησε εξαιρετικό τελείωμα με το σουτ του να καταλήγει στα δίκτυα.  Ο νεαρός ήταν εκ των πρωταγωνιστών και σκόρερ της αναμέτρησης δημιουργώντας αρκετά προβλήματα στην άμυνα της ΕΝΥ.

σ

Ο προπονητής του τον χρησιμοποιεί σε διάφορες θέσεις αφού είναι παίκτης κλειδί καθώς μπορεί να βοηθήσει εξίσου εξαιρετικά την ομάδα του από όποια θέση και να αγωνιστεί.  Γέννημα θρέμμα των ακαδημιών της Αγίας Νάπας βρίσκεται για πέντε χρόνια στην πρώτη ομάδα ενώ τα τελευταία τρία χρόνια κερδίζει όλο και περισσότερες συμμετοχές.  Φέτος πιο βελτιωμένος από ποτέ βρίσκεται σταθερά στις πρώτες επιλογές του κύριου Νικολάου όπου και τον δικαιώνει με τις εμφανίσεις του.  Κατέγραψε οκτώ συμμετοχές στην αρχική εντεκάδα και ένα αγώνα κυπέλλου ενώ το γκολ που πέτυχε κόντρα στην ΕΝΥ ήταν το πρώτο για φέτος.