Σπουδαία νίκη με χρυσή αλλαγή τον Αμεσάν (φώτος)

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας  για τον Όμιλο Premier, η Αγία Νάπα επικράτησε 2-1 της Καρμιώτισσας και ανέβηκε στους 20 βαθμούς. Στους 21 παρέμεινε η ομάδα των Πολεμιδιών.

Το σκορ άνοιξε στο 37’ για τους γηπεδούχους ο Κολοκούδιας, ενώ ο Ράμος στο 45’ πέτυχε την ισοφάριση 1-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αμεσάν στο 86’ που πέρασε ως αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο Δημοτικό Στάδιο Αγίας Νάπας και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα...

2' Τακουνάκι του Ρομό, λίγο έξω η μπάλα. Πρώτη φάση στο ματς για την Καρμιώτισσα.

10' Ο δυνατός άνεμος δυσκολεύει πολύ τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή

15' Σέντρα του Σταύρου, αδύναμη η κεφάλια του Ράμος

18' Επικίνδυνη σέντρα του Κολοκούδια, έχασε την έξοδο ο Καϊρίνος αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Χριστοφή

19' Πρώτη κλασική ευκαιρία στο ματς. Ο Μέρτακκας πέρασε στον Τριμπό από δεξιά, αυτός έκανε το γύρισμα στον Κολοκούδια που έκανε το πλασέ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω

25' Αναγκαστική αλλαγή για την Αγία Νάπα. Ο Σάλιτς αντί του τραυματία Νικολάου

37 'Γκολ για την Αγία Νάπα με τον Κολοκούδια. Ατομική προσπάθεια του Τριμπό και ασίστ στον Κολοκούδια, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα για το 1-0!

43' Κεφάλια του Ράμος, σταθερά ο Ταΐρης

45' Γκολ για την Καρμιώτισσα, με εξαιρετική φαλτσαριστή κεφαλιά του Ράμος μετά από σέντρα του Ευσταθίου από αριστερά

Λήξη ημιχρόνου

46' Ξεκίνημα δεύτερου ημιχρόνου.

50' Σουτ του Σταύρου από μακριά, σε κόρνερ ο Ταΐρης.

51' Αναγκαστική αλλαγή για την Αγία Νάπα, δεύτερη στο ματς. Σεργίου αντί Μέρτακκα.

56' Σέντρα του Τομάς από δεξιά, πλασέ του Κολοκούδια, σε κόρνερ ο Καϊρίνος.

57' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Σάσι αντί Βαττή.

73' Τρίτη αναγκαστική αλλαγή για την Αγία Νάπα. Αμεσάν αντί Περατικού.

78' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Χρίστου αντί Σταύρου.

83' Σέντρα του Σεργίου από δεξιά, ο Αμεσάν δεν βρήκε καλά την μπαλα η οποία έφτασε στον Τομάς που έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω.

84' Γκολ για την Αγία Νάπα! Ατομική προσπάθεια του Πεχλιβάνη, ασίστ στον Αμεσάν που έκανε το σουτ εντός περιοχής, νικώντας τον Καϊρίνο για το 2-1!

Τέλος αναμέτρησης...

Αγία Νάπα: Ταΐρης, Περατικός, Πεχλιβάνης, Τομάς, Νικολάου, Αντωνίου, Κολοκούδιας, Μέρτακκας, Πράνιτς, Μενσά, Τριμπό

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Τσιμότζι, Οζίας, Βαττής, Ευσταθίου, Χριστοφή, Αλκιβιάδης, Σταύρου, Σάββα, Ντιόγο Ράμος, Νεοφύτου, Ρόμο