ΤΡΙΠΟΝΤΟ με Σάλιτς (φώτος)

Η Αγία Νάπα με γκολ του Σάλιτς στο 52ο λεπτό του αγώνα με τον ΑΣΙΛ, έκανε το 2-1 δίνοντας την νίκη στους φιλοξενούμενους. Ο ΑΣΙΛ είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 40΄ με τον Σολάρι στο παιχνίδι το οποίο συνεχίστηκε από το 16ο λεπτό.

Η αναμέτρηση στο ΓΣΖ διεξήχθη στο πλαίσιο της 3ης  αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄Κατηγορίας (Α΄όμιλος) και η Αγία Νάπα ήταν μπροστά με 0-1.

Με την νίκη της Αγίας Νάπας ολοκληρώθηκαν οι εκκρεμότητες του πρώτου ομίλου. Στους 10 βαθμούς η ομάδα του Νίκου Νικολάου , στους 7 έμεινε ο ΑΣΙΛ.

16΄Ξεκίνησε το παιχνίδι

23΄ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΙΛ! Ο Κωμοδίκης έκανε το σουτ εντός περιοχής όμως ήταν άτυχος με την μπάλα να χτυπά στο δοκάρι.

31΄ Αναγκαστική για Αγία Νάπα, έξω Νικολάου μέσα ο Σάλιτς.

φφφφφφαναγκααααααα

35΄Προσπαθεί να φτάσει στην περιοχή της Αγίας Νάπας ο ΑΣΙΛ ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αμύνονται πολύ καλά και παίρνουν μέτρα στο γήπεδο όσο περνά ο χρόνος.

38΄Πέναλτι για τον ΑΣΙΛ! Ο Καπαρτής ανατράπηκε από τον Περατικό εντός περιοχής με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

ικηννββαα

40΄ΓΚΟΛ, 1-1! Εύστοχος ο Σολάρι από την άσπρη βούλα.

41΄Σουτ από τον Τριμπό, έξω η μπάλα.

45΄Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ, 1-1 ΤΟ ΣΚΟΡ

46΄Ξεκίνησε το 2ο μέρος.

49΄Κεφαλιά του Κολοκούδια, σταθερά ο Καραδαής.

52΄ΓΚΟΛ για την Αγία Νάπα, 1-2! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Σάλιτς, η μπάλα χτυπά στο δοκάρι και πάει στα δίκτυα.

54΄Διαγώνιο σουτ του Πεχλιβάνη, άουτ η μπάλα.

61΄Σουτ από τον Αντρέου, δύσκολα ο Καραδαής.

72΄Ωραία ενέργεια από τον Γκονζάλεθ, έκανε το σουτ με τον Ταϊρή να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

84΄Κεφαλιά του Ηλιόπουλου, μόλις έξω.

87΄Τεράστια ευκαιρία για την Αγία Νάπα με τον Αντρέου! Ο άσος των φιλοξενουμένων -  μόνος εντός περιοχής - έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά μόλις έξω.