Άνετο ΔΙΠΛΟ και... 13άρι! (Φώτος)

Άνετο ΔΙΠΛΟ και... 13άρι!  (Φώτος)

Χωρίς να αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, η Αγία Νάπα πέρασε νικηφόρα από το "ΜΑΚ". Σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας το βράδυ της Παρασκευής (23/10), η Αγία Νάπα επικράτησε με 2-0 με τα γκολ να σημειώνονται στο πρώτο μέρος από τους Αντωνίου και Τσιγκουίνι. Με δέκα παίκτες από το 55' αγωνίστηκε ο Διγενής, κυριάρχησε σε όλο το 90λεπτο η φιλοξενούμενη ομάδα η οποία είχε 19 τελικές (οι 10 στον στόχο) έναντι 5 (οι 2 στον στόχο). Με τη νίκη της η Αγία Νάπα ανέβηκε στους 13 βαθμούς, αφήνοντας τον Διγενή στους 8.

β δγ β

-Έναρξη.

-5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, χωρίς τελική ακόμη στο ματς.

-7' Μακρινό σουτ του Τζιωρτζιή, σταθερά ο Κιουρτζίδης.

-15' Ισορροπημένο το ματς, με πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή.

-18' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς. Σουτ του Πιντσέλι από καλή θέση εντός περιοχής, η μπάλα και έφυγε σε κόρνερ.

-19' ΓΚΟΛ για την Αγία Νάπα! Ο προωθημένος Γιάννης Αντωνίου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 0-1!

-25' ΓΚΟΛ για την Αγία Νάπα! Μακρινή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Τσιγκουίνι κατέβασε, ντρίμπλαρε τον Φίλγκεϊτ και με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 2-0!

-30' Κοντά και σε τρίτο γκολ η Αγία Νάπα, πλασέ του Κολοκούδια από αριστερά εντός περιοχής, με τα πόδια έδιωξε ο Κιουρτζίδης.

-40' Κρατάει εύκολα το υπέρ της σκορ η Αγία Νάπα.

-Τέλος ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το β' μέρος.

-51' Ο Πιντσέλι εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά, κεφαλιά του Τσιάρα από κοντά, λίγο έξω η μπάλα.

-55' ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα για τον Διγενή. Δεύτερη κίτρινη στον Χατζηγεωργίου για τράβηγμα στον Σανγκαρέ.

-56' Κοντά στο γκολ ξανά ο Τσιάρας, το σουτ του από κοντά έφυγε ψηλά.

-62' Πρώτη πολύ καλή στιγμή για τον Διγενή. Διαγώνιο σουτ του Κυπριανού, δύσκολα σε κόρνερ ο Γιωργαλλίδης.

-75' Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο. Έχει τον πλήρη έλεγχο η Αγία Νάπα.

-76' Πλασέ του Κολοκούδια από κοντά, με τα πόδια ο Κιουρτζίδης.

-83' Διπλή ευκαιρία για την Αγία Νάπα. Ζαννέτου και Κολοκούδιας πλάσαραν από καλή θέση εντός περιοχής. Το πρώτο το απέκρουσε ο Κιουρτζίδης, το δεύτερο κόντραρε στον Κέζο.

-Τέλος αγώνα.

ΔΙΓΕΝΗΣ: Κιουρτζίδης, Φίλγκεϊτ, Κέζος, Χατζηγεωργίου, Ευθυμίου, Χαραλάμπους, Κυπριανού, Αντωνίου, Αργυρού, Μιχαήλ, Ντε Σόουζα.

Στον πάγκο: Χατζηαδαμίδης, Θεοφίλου, Νεοφύτου, Πολυκάρπου, Περπέρη, Στεπάνοβιτς, Γιωργκάτζιης, Μπρατσιάνι, Ξενοφώντος

ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ: Γιωργαλλίδης, Τζιωρτζιής, Τσιγκουίνι, Κριάτσο, Κολοκούδιας, Σανγκαρέ, Τσιάρας, Αντωνίου, Μέρτακκας, Πιντσέλι.

Στον πάγκο: Κίττος, Αδάμου, Παλαμούτσης, Παπαδόπουλος, Γουίλιαμ, Γκαλίντο, Σαμάκε, Ζαννέτου,  Λεμέσιος

Διαιτητής: Χρίστου Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής:  Κανάρης Σάββας
Β' Βοηθός Διαιτητής:  Κουντουρέτης Αντώνης
4ος Διαιτητής:  Τσούκκας Αβραάμ