Τριάρα και κορυφή για ΕΝΠ!

Η ομάδα της ΕΝΠ, κέρδισε με άνεση την Αγία Νάπα με 3-0 χάρις τα γκολ των Μπούριτς, Οκκαρίδη και Μέιρα. Οι "Βυσσινί" ήταν καλύτεροι καθ'όλη τη διάρκεια του αγώνα και πανηγύρισαν δίκαια την νίκη αυτή. Η ΕΝΠ, πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη και έφτασε τους εφτά βαθμούς και βρίσκεται στην κορυφή του πρωταθλήματος. Από την σημερινή αναμέτρηση, ξεχώρισαν οι Κωνσταντίνου, Ντα Σίλβα και Μπούριτς.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

- Έναρξη αγώνα...

- 6' Πρώτο σουτ στο ματς απ' τον Κολοκούδια, έπεσε και μπλόκαρε ο Βεσελόφσκι.

- 8' Απαντά στις ευκαιρίες η ΕΝΠ. Σέντρα του Μπούριτς από δεξιά, κεφαλιά του Ντα Σίλβα, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ.

- 10' Ξανά η ΕΝΠ. Γύρισμα του Ντα Σίλβα από αριστερά, προβολή του Λαμί από κοντά, έδιωξε σε κόρνερ ο Αντωνίου.

- 18' Δυνατό σουτ του Ρομέρο, δύσκολα σε κόρνερ ο Βεσελόφσκι.

- 25' Νέο επικίνδυνο γύρισμα του Κωνσταντίνου από δεξιά, δεν πρόλαβε κάνεις και έδιωξε σε κόρνερ ο Γκομίς.

- 36' Ξανά ο Κωνσταντίνου, τρομερή ενέργεια στο ένας με έναν απέναντι στον Τζωρτζιή και γύρισμα στην μικρή περιοχή, δεν μπόρεσε ο Λαμί.

- 45+1' Κλασική ευκαιρία για την ΕΝΠ! Κάθετη του Μέιρα, σέντρα του Κωνσταντίνου στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Κατσιάρη αλλά έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Μπατίστα.

- Τέλος πρώτου ημιχρόνου...

- Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου...

- 49' Πλασέ του Λουσέρο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

- 61' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ, σκόρερ ο Μπούριτς. Κίνηση φορ απ'τον κεντρικό χαφ της Ένωσης και άψογο τελείωμα για το 1-0!

- 63' ΓΚΟΛ 2-0 για την ΕΝΠ, γκολαρα με τον Οκκαρίδη, με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, μετά από πάσα του Ντα Σίλβα!

-  66' πέναλτι για την ΕΝΠ.

-  68' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ! Ο Μέιρα που κέρδισε το πέναλτι, το εκτέλεσε εύστοχα για το 3-0!

- 80'Τυπικής διαδικασίας τα τελευταία λεπτά.

- 89'Πλασε του Ηλία από καλή θέση, ψηλά έξω.

- Τέλος αγώνα...

ΕΝΠ: Βεσελόφσκι, Χριστοφή, Ντα Σίλβα, Πότσι, Λουσέρο, Κατσιάρης, Μέιρα, Κωνσταντίνου, Μπούριτς, Ντρέσκα, Λαμί.

-Στον πάγκο: Κουτσού, Φλορίν, Ιβάν, Κολοκούδιας, Κοτσώνης, Μαυρουδής, Οκκαρίδης, Βικάριο, Πρωτοπαπάς, Γαβριήλ.

Αγία Νάπα: Γκομίς, Ιωάννου, Τζωρτζιής, Μπατίστα, Παπαδόπουλος, Ρομέρο, Αρίας, Τσιάρας, Νικολάου, Αντωνίου, Κολοκούδιας.

-Στον πάγκο: Νοβάκοβιτς, Χάμπαλης, Σκέιτ, Γκαρσία, Μελάς, Καρρότσι, Φάμπερ, Παντελή, Φλουρή, Παλαμούτσης, Φαλκάο, Βούρος.