ΠΑΝΑΓΗ: "Είμαστε έκπληκτοι/Παίξαμε καθαρά απέναντι στον Απόλλωνα"

Ο πρόεδρος της ποδοσφαιρικής εταιρείας του Άρη, Γιάννος Παναγή, μίλησε το μεσημέρι στο Sports One για την εμπλοκή του ονόματος της ομάδας στα ύποπτα παιχνίδια, για τον αγώνα με τον Απόλλωνα στο κύπελλο.

Αρχικά: "Μείναμε έκπληκτοι. Σήμερα το πρωί με ειδοποίησαν και μένα ότι αναφέρθηκε το παιχνίδι μας με τον Απόλλωνα στο κύπελλο. Το συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν την Τετάρτη και το Σάββατο είχαμε πολύ σοβαρό παιχνίδι με την Αλκή στο Τσίρειο. Ξεκίνησε το παιχνίδι με πάμπολλες φάσεις και από τις δυο ομάδες, ειδικά από τον Απόλλωνα. Όλοι γνωρίζουμε την αξία του Απόλλωνα. Το πρώτο ημίχρονο μπορούσε να τελειώσει με ένα Αγγλικό σκορ. Τέλειωσε το ημίχρονο 0-0. Μόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο προηγήθηκε ο Απόλλωνας και χτύπησε ο ένας μας ξένος παίκτης ο Φέλεκ και μείναμε με δέκα παίκτες. Παίζαμε με τον δεύτερο τερματοφύλακα ο οποίος χτύπησε και έγινε αλλαγή στο 2-0 και παίζαμε με τον τρίτο μας τερματοφύλακα και μετά το 2-0 οι βλέψεις μας ήταν αποκλειστικά για το παιχνίδι του Σαββάτου. Ξέραμε πως δεν μπορούσαμε να αποκλείσουμε τον Απόλλωνα και μείναμε έκπληκτοι σήμερα που ακούσαμε ότι εμπλέκεται το όνομα της δικής μας ομάδας".

-Ίσως κάποιοι ψάχνουν την ευκαιρία βλέποντας και τη διαφορά των ομάδων; "Ο Άρης είναι μια καθαρή ομάδα. Ο Άρης ξεκίνησε με τα προβλήματα το καλοκαίρι για να αντεπεξέλθει στο πρωτάθλημα Β' κατηγορίας. Δεν έχουμε καμία σχέση με αυτά που ακούγονται ούτε επίσημα δεν μας έστειλαν κάτι να μας πουν για το παιχνίδι. Εμείς ξέρουμε πως η δική μας ομάδα είναι καθαρή, έπαιξε καθαρά εναντίον του Απόλλωνα στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Χάσαμε φυσιολογικά. Ο Απόλλωνας έπαιξε πάρα πολύ καλύτερα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και μείναμε έκπληκτοι που ακούσαμε πως ήρθε φάκελος από την UEFA".