Ανατροπή, ΔΙΠΛΟ και άλμα! (φώτος)

O Άρης πέτυχε σημαντικό διπλό επί της ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα με 2-1 κάνοντας ανατροπή αφού μόλις στο 2ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ο Βασιλείου ήταν ο σκόρερ για τον Ύψωνα ενώ ο Άρης γύρισε το παιχνίδι χάρις σε γκολ των Γκλεόφιλο και Ματθαίου.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία με το πέρας της 8ης αγωνιστικής του Α΄Ομίλου, έκανε άλμα στον βαθμολογικό πίνακα ανεβαίνοντας στους 16 βαθμούς και τη δεύτερη θέση, δύο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Καρμιώτισσα.

1΄Σέντρα

2΄ ΓΚΟΛ, 1-0 ο Ύψωνας! Ωραία σέντρα από αριστερά, ο Γιώργος Βασιλείου με κεφαλιά νίκησε τον Παπαστυλιανού.

13’ ΓΚΟΛ, 1-1 ο Άρης με τον Γκλεόφιλο! Σέντρα του Μαλεκκίδη από αριστερά, ο Γκλεόφιλο με προβολή μέσα στην μικρή περιοχή, έφερε το ματς στα ίσα.

20΄Καλύτερος ο Άρης που πιέζει για το 2ο γκολ.

25΄ΓΚΟΛ, το γύρισε ο Άρης, 1-2! Οι φιλοξενούμενοι με τον Ματθαίου φέρνουν τούμπα το ματς στο 25ο λεπτό! Ο Μπάρμπαρο ήταν αυτός που έκανε το σουτ με την μπάλα να χτυπά στο δοκάρι και τον Ματθαίου στην επαναφορά να την στέλνει στα δίκτυα!

34΄Ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Κωνσταντινίδη να κάνει την κεφαλιά από κοντά ωστόσο ο Παπαστυλιανού απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ, 1-2

46΄Σέντρα στο 2ο ημίχρονο

57Σουτ του Γκλεόφιλο, η μπάλα έξω.

65' Νέα ευκαιρία για τον Άρη με τον Γκλεόφιλο

75' Νέο σουτ του Γκλεόφιλο, η μπάλα λίγο άουτ

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΕΝΥ: Παναγιώτου, Αριστοτέλους, Στεφανόπουλος, Νεοφύτου, Βασιλείου, Ευέλθοντος, Νιόκκας, Ζάρνα, Κυριάκου, Θεοδώρου, Κωνσταντινίδης

ΑΡΗΣ: Παπαστυλιανού, Θεράποντος, Μπάρμπαρο, Χαραλάμπους, Ντελμίρο, Μαλεκκίδης, Κέζος, Ελευθερίου, Κυριάκου, Ματθαίου, Γκλεόφιλο