ΑΡΗΣ να γουστάρεις, "απόδραση" με buzzer-beater!

Φεύγει με «διπλό» (1-2) ο Άρης από την Αρένα κόντρα στον ΑΣΙΛ.

Η "Ελαφρά Ταξιαρχία" αγωνιζόταν από το 22΄ με δέκα ποδοσφαιριστές στη φάση του πέναλτι.

Ο Παστελλής αποβλήθηκε οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα αλλά η Λεμεσιανή ομάδα βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και φεύγει από την Λάρνακα με τεράστιο διπλό ανατροπής.

Ο Σικόρσκι στο 90+3 με σουτ σκόραρε και χάρισε τους τρεις βαθμούς.

Αποβλήθηκε και ο προπονητής των "Ταξιαρχών" Λιάσος Λουκά για διαμαρτυρίες προς τον ρεφ Μενέλαο Αντωνίου. Έξαλλοι οι Αρειανοί με τον ρεφ της αναμέτρησης.

Στους 29 ο Άρης, στους 14 ο ΑΣΙΛ.

-7' Μακρινό σουτ του Μοδέστου, σταθερά ο Ζαχαρουδιού.

-13' Κεφάλια του Αλεξίου εντός περιοχής, έξω η μπάλα.

-16 Καλή ευκαιρία για την ομάδα του Άρη. Ο Σικόρσκι μέσα από την περιοχή έκανε το δυνατό σουτ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

-19 Σουτ του Ματθαίου, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Ζαχαρουδιού.

-22' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΣΙΛ και ΚΟΚΚΙΝΗ στον Παστελλή. Έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς Άρη, που συνεχίζει με 10 παίκτες. Πολύ αυστηρή η απόφαση για να αποβληθεί ο ποδοσφαιριστής του Αρη. Εξάντλησε όλη την αυστηρότητα του ο ρεφ.

-24' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΙΛ! Εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι ο Χούτρης για το 1-0!

- 26' Αποβλήθηκε ο Λιάσος Λουκά για διαμαρτυρίες προς τον ρεφ Μενέλαο Αντωνίου.

-35' Δυνατό παιχνίδι μετά το γκολ με πολλές μονομαχίες και δυνατά μαρκαρίσματα ο Άρης προσπαθεί να αντιδράσει, ο ΑΣΙΛ ελέγχει για την ώρα.

Ημίχρονο

Εναρξη στο β' ημίχρονο

-53 Μακρινό σουτ του Ντελμίρο απελπιστικά έξω

γφηφγηφγηφγηφγηφγηφγ

- 55' Κοουτσάρισμα από την εξέδρα... ο Λιάσος Λουκά.

-61 Ο Αλεξίου πήγε να αιφνιδιάσει από το κέντρο του γηπέδου με μακρινό σουτ απέκρουσε σταθερά ο Λοΐζου

-63 Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, κεφαλιά του Μπράουν απέκρουσε ο Ζαχαρουδιού στην συνέχεια ο Ανδρέου έκανε το πλασέ η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι και πέρασε έξω.

- 69' ΓΚΟΛ ο Αρης και 1-1. Ο Ανδρέου ισοφαρίζει με προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή.

- 71' Σουτ του Μούσιτς, άουτ.

- 82' Παναγίδης το σουτ σταθερά ο Λοΐζου

-83 Ξανά φάση για ΑΣΙΛ, το σουτ του Μούσιτς σε ετοιμότητα ξανά ο Λοΐζου

-86 Κεφαλιά του Κκώστη σταθερά ο Ζαχαρουδιού

- 90+3' ΓΚΟΛ ο Άρης και 1-2! Ο Σικόρσκι! Με σουτ εκτός περιοχής δίνει τη τεράστια νίκη στον Άρη των 10 παικτών!

TEΛΟΣ!

ΑΣΙΛ: Ζαχαρουδιού, Μάντζαλος, Πιερή, Εονέ, Αλεξίου, Κέκκου, Χούτρης, Στεφάνου, Αγαπίου, Γεωργαλλίδης, Τσούπρος.

ΑΡΗΣ: Λοΐζου, Παστελλής, Μοδέστου, Σταύρου, Μπράουν, Σικόρσκι, Χαραλάμπους, Ντελμίρο, Κυριάκου, Νταμάχου, Ματθαίου.

**Στην εντεκάδα του Άρη ήταν αρχικά ο Μαμμίδης. Τραυματίστηκε στο ζέσταμα και ο Νταμάχου πήρε την θέση του.