"Ασφαιρος" συμβιβασμός στην Ερήμη (φώτος)

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα και  Άρης έμειναν στον άγονο 0-0, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν αρκετή πίεση στο τελευταίο 35λεπτο, αλλά δεν βρήκαν... πότε το γκολ. Πότε ο Σωφρονίου, πότε η ατυχία και πότε η αστοχία δεν επέτρεψαν στον Άρη να κερδίσει. Σημαντικός-πρώτος βαθμός για την ΕΝΥ στο πρωτάθλημα. Τρίτη ισοπαλία σε ισάριθμα ματς για την "Ελαφρά Ταξιαρχία".

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το Κοινοτικό στάδιο Ερήμης:

10΄ Χωρίς κάτι το αξιόλογο μέχρι στιγμής

25΄ Παιχνίδι κέντρου, χωρίς φάσεις

27΄ Πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι για τον Άρη. Μακρινό αράουτ από τον Ντελμίρο όπου έστειλε τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή και ο Λόπες δεν πρόλαβε με προβολή να σπρώξει τη μπάλα στα δίκτυα

35΄ Πρώτη φάση για την ΕΝΥ. Κεφαλιά του Ανδρέα Κυριάκου μετά από κόρνερ, η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφυλακα του Λοϊζου

45΄  Μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΥ. Ο Σταμάτης Πάντος μόνος μέσα στη μεγάλη περιοχή δεν βρήκε τη μπάλα και χάθηκε μοναδική ευκαιρία

Ημίχρονο

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

49΄ Σουτ του Μπάρμπαρο έξω από την περιοχή, εντυπωσιακή απόκρουση του Σωφρονίου

56΄ Αλλαγή για τον Άρη-Ο Κυριάκου στη θέση του Ματθαίου

58΄ Μεγάλη στιγμή για τον Άρη- Ο Μπάρπαρο από αριστερά έκανε το πλασέ και η μπάλα ξυστά άουτ

61΄ Σέντρα του Μπάρμπαρο, κεφαλιά του Ντελμίρο, σπουδαία απόκρουση ο Σωφρονίου

63΄ Σουτ από τον Μπάρμπαρο, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα- Πιέζει ο Άρης, έχει την κατοχή της μπάλας στο τελευταίο 10λεπτο