ΔΙΠΛΟ στην Αρένα και παραμένει ζωντανός! (Φώτος)

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη που τον διατηρεί στη διεκδίκηση της ανόδου πέτυχε ο Άρης που επικράτησε με 1-0 του ΑΣΙΛ στο ΑΕΚ Αρένα στα πλαίσια της 5η αγωνιστικής του Ομίλου Πρέμιερ. Σκόρερ ο Γκλεόφιλο στο 14ο λεπτό. Αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Λιάσος Λουκά για διαμαρτυρίες.

Στους 24 βαθμούς ο Άρης που ανέβηκε στη δεύτερη θέση μαζί με την Καρμιώτισσα που έχει αγώνα λιγότερο, στην 6η θέση παραμένει ο ΑΣΙΛ με 18 που βλέπει τις ελπίδες για άνοδο να χάνονται.

Το kerkida.net ήταν στο ΑΕΚ Αρένα:

- Έναρξη του αγώνα

- Ντεμπούτο για τον νέο προπονητή του ΑΣΙΛ, Στυλιανό Αντωνίου.

12’ Κατοχή για τον ΑΣΙΛ στα πρώτα λεπτά, χωρίς όμως κάποια ευκαιρία

14' ΓΚΟΛ 0-1 ο Άρης. Ο Μπάρμπαρο εκτέλεσε το φάουλ και ο Γκλεόφιλο με κεφαλιά αμαρκάριστος στην περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

22' Ψηλά η πίεση του Άρη, με τον ΑΣΙΛ να μην μπορεί να βρει διαδρόμους και να απειλήσει

28' Καλή ευκαιρία του Άρη! Πλασαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Μπάρμπαρο, η μπάλα περνά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ταουντούλ

30΄Νέα καλή στιγμή του Άρη με τον Μαλεκκίδη να σουτάρει εκτός περιοχής και τον Ταουντούλ να αποκρούει σε κόρνερ.

32' Ευκαιρία ξανά για τον Άρη με τον Χαραλάμπους να πιάνει την κεφαλιά από πολύ κοντά στέλνοντας την μπάλα μόλις έξω.

35΄Πρώτη ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ... Σουτ μακρινό του Ηλία αποκρούει εντυπωσιακά ο Παπαστυλιανού!

43' Καλή φάση για τον Άρη με σουτ από πλάγια θέση του Γκλεόφιλο, αποκρούει ο Ταουντούλ

Τρία λεπτά ο χρόνος καθυστερήσεων

Ημίχρονο στο ΑΕΚ Αρένα

Έναρξη δευτέρου μέρους

47' Μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος ο ΑΣΙΛ, με στόχο να ισοφαρίσει

53΄ Καλή φάση για τον ΑΣΙΛ... Απευθείας φάουλ του Παλαβετσίνο, αποκρούει ο Παπαστυλιανού

54' Πρώτη κίνηση νωρίς από τον Λιάσο Λουκά που ρίχνει στο ματς τον Ματθαίου στη θέση του Μοδέστου

60' Αλλαγή και για τον ΑΣΙΛ με τον Κωμοδίκη να μπαίνει στη θέση του Ηλία.

62' Σουτ του Γκλεόφιλο εντός περιοχής υπό πίεση, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

66΄ Τραυματισμός για τον κίπερ του Άρη, Παπαστυλιανού, ψηλά στο αριστερό πόδι. Διακοπή για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

67' Το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά. Ο ΑΣΙΛ έχει την κατοχή, χωρίς όμως να απειλεί ουσιαστικά.

74' Κίτρινη στον Παλαβετσίνο για πάτημα στον Κέζο.

77’ Κίτρινη στον προπονητή του Άρη, Λιάσο Λουκά για διαμαρτυρίες

82' Καλή φάση για τον Άρη με τον Ματθαίου να κάνει το πλασαριστό σουτ εντός περιοχής και την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.

83΄ Ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ, με τον Μιχαήλ να κάνει ευθύβολο σουτ όμως ο Παπαστυλιανού ήταν σε ετοιμότητα.

86΄ Τελευταία αλλαγή για τον Άρη με τον Μπάρμπαρο να δίνει τη θέση του στον Παχίπη

88΄Τελευταία αλλαγή και για τον ΑΣΙΛ. Εκτός ο Αγγελόπουλος, μέσα ο Φερνάντες. Φουλ επίθεση τώρα ο ΑΣΙΛ.

- Πέντε λεπτά ο χρόνος καθυστέρησης

- Αποβολή για τον Λιάσο Λουκά από τον διαιτητή Φωτίου, με τον προπονητή του Άρη να βλέπει το υπόλοιπο του ματς από την κερκίδα.