ΣΠΟΥΔΑΙΟ "διπλό" για τον Άρη! (Φώτος)

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Άρη, ο οποίος επικράτησε με 3-1 της Ομόνοιας στην Αραδίππου και έφτασε στους 9 βαθμούς μετά από 4 αγώνες. Η Λεμεσιανή ομάδα έφτασε στη νίκη χάρις σε γκολ των Ματθαίου, Μπάρμπαρο και Κλεόφιλο ενώ για τους ηττημένους ισοφάρισε προσωρινά ο Αβραάμ.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο και θα σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του...

-8' Μακρινό σουτ από τον Μπράουν, έδιωξε δύσκολα ο Μανουέλ.

-10' Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο.

-16' Ατομική ενέργεια του Νικολαΐδη, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω.

-19' Αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια. Εκτός ο Κατσιατής, εντός ο Σοφοκλέους.

-27' Μειώθηκε αρκετά ο ρυθμός.

-36  Σουτ του Ματθαίου ψηλά έξω.

-38' ΓΚΟΛ για τον Άρη! Με διπλή προσπάθεια ο Ματθαίου νίκησε τον Μανουέλ για το 0-1!

-45' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Σέργη Αβραάμ, ο οποίος μετά από λάθος του Παπαστυλιανού, έκλεψε και πλάσαρε εύστοχα σε 1-1!

-53' ΓΚΟΛ για τον Άρη με κοντινό πλασέ του Μπάρμπαρο, 1-2!

-54 Καλο διαγώνιο σουτ του Ματθαίου, δύσκολα διώχνει ο Μανουέλ.

-57' Μεγάλη ευκαιρία για την Αραδίππου, ο Σοφοκλέους μόνος μέσα από την περιοχή δεν κατάφερε να νικήσει τον Παπαστυλιανού.

-64' Μακρινό σουτ του Ανδρέου, σταθερά ο Παπαστυλιανου.

-85' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Σοφοκλέους έκανε το σουτ μέσα απο την περιοχή αλλά έκοψε στην γραμμή σωτήρια ο Ντελμίρο.

-92' ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Κλεόφιλο, που... κλειδώνει τη νίκη!

-Τέλος.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μανουέλ, Παναγή, Μούζουρος, Κατσιατής, Αβραάμ, Γρηγορίου, Ανδρέου, Τσιάμης, Κατσής, Νικολαΐδης, Ντε Σόουζα.

ΑΡΗΣ: Παπαστυλιανού, Λόπες, Μπράουν, Μπάρμπαρο, Ντελμίρο, Μαλεκκίδης, Κέζος, Κυριάκου, Σαμπρίνο, Ματθαίου, Φέλεκ.