ΑΣΙΛ-ΕΝΠ: Ο τελευταίος νίκησε την πρωτοπόρο! (φώτος)

Νίκη-ανάσα του ΑΣΙΛ επί της ΕΝΠ με 2-1! Η ομάδα της Λύσης κέρδισε με 2-1 και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα, ξέφυγε από τον πάτο της βαθμολογίας και έφτασε στους 15 βαθμούς. Ήττα... για την ΕΝΠ που ισοφάρισε σε 1-1 αλλά δέχθηκε ξανά το γκολ από τους γηπεδούχους και δεν είχε αντίδραση. Στους 35 οι "βυσσινί" που έχασαν και τον Ντούμπαγιτς που αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

γσδφσδφσδφσδφδφσδφ

- Έναρξη του αγώνα

3' Πρώτο σουτ για τον ΑΣΙΛ από τον Κωνσταντίνου. Μπλόκαρε ο Βεσελόφσκι.

8' Φάουλ για τον ΑΣΙΛ. Έγινε γέμισμα, έδιωξαν σε κόρνερ οι της ΕΝΠ

11' Μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ. Ο Οκκαρίδης, έβγαλε από δεξιά την σέντρα, βρήκε τον Χαραλάμπους, έκανε το πλασέ, αλλά απέκρουσε με τα πόδια ο Κυριακού.

- 13' Πέναλτι για τον ΑΣΙΛ! Ανατροπή του Νεοφύτου στην περιοχή και πέναλτι από τον ρεφ.

δφγδφγδφγδφγδφγδφγγδφγγγδφγδφ

- 14' ΓΚΟΛ ο ΑΣΙΛ και 1-0! Ο Ράνος ανοίγει το σκορ, ευστοχεί από τα 11 βήματα

- 16' Επικίνδυνη σέντρα του Μαυρουδή, μπλοκάρει ο Κυριακού.

- 26' Πατάει καλύτερα η ΕΝΠ στα τελευταία λεπτά, χωρίς όμως να απειλεί την εστία του Κυριάκου

- 28' ΓΚΟΛ η ΕΝΠ και 1-1! Ο Χαραλάμπους μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ κόντραρε σε αμυνόμενους και ο Ηλία από κοντά γράφει το 1-1

γδφγδφγδφγδφγδφγφδγδφγγγφ

- 39' ΓΚΟΛ 2-1 για τον ΑΣΙΛ! Ιδανική αντεπίθεση, με τον Κωνσταντίνου να βρίσκεται τετ α τετ με τον Βεσελόφσκι και να κάνει το 2-1.

γηγφηφγηφγηφγηγηφγη

- 41' Κίτρινη στον Χριστοφή για μαρκάρισμα στον Οκκαρίδη

- 45' Κίτρινη στον Κοτσώνη για χέρι έξω από την περιοχή

Ημίχρονο στο ΓΣΖ, μπροστά ο ΑΣΙΛ.

- Έναρξη στο Β' ημίχρονο, τριπλή αλλαγή για την ΕΝΠ οι Λαμί, Πότση, Ντούμπαγιτς

- 48' Σουτ του Ντα Σίλβα, η μπάλα κόρνερ.

- 49' Ψηλοκρεμαστό φάουλ του Κουρτίδη, δύσκολα σε κόρνερ ο Βεσελόφσκι.

- 50' Σουτ του Νεοφύτου, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

- 52' Σουτ του Ντούμπασιτς, η μπάλα έξω

γφδγφδγδφγδγδφγδγδφ

- 54' Μέσα ο Νικολαΐδης, έξω ο Νεοφύτου

-57' Σέντρα από τα αριστερά, την κεφαλιά ο Ηλία, άουτ η μπάλα.

- 59' Μούσιτς-Σταυρού μέσα, Κωνσταντίνου-Κουρτίδης έξω.

- 66' Έξω ο Λουσέρο, μέσα ο Κωνσταντίνου

- 68' Γυριστή κεφαλιά του Ηλία, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια!

- 69' Κίτρινη ο Ντούμαγιτς σε φάουλ στον Ιωάννου.

- 72' Σουτ του Ράνου, η μπάλα σε πόδια αμυνομένων.

- 78' Aναγκαστική για τη ΕΝΠ. Έξω ο Πότσης, μέσα ο Μέιρα

- 80' Κρατά ο ΑΣΙΛ το υπερ του 2-1.

- 81' Φάουλ σε καλή θέση για την ΕΝΠ.

ghfghfghfghfghfghfghfghfghgh

- 82' Εκτελεί ο Χαραλάμπους, αποκρούει ο Κυριακού.

- 86' Kίτρινη στον Ντούμπαγιτς, η δεύτερη για τον άσο της ΕΝΠ. Με 10 οι "βυσσινί".