ΑΣΙΛ/Ποστ μετά την ήττα

Ο ΑΣΙΛ λύσης αναφέρθηκε στον χθεσινό αγώνα στην Ερήμη κόντρα στον Κούρρη όπου έχασε με 2-0.

Διαβάστε αναλυτικά την ανάρτηση της ομάδας:

"Match Report: Κούρρης Ερήμης 2-0 ΑΣΙΛ (4η αγωνιστική, 28/10/2020)

Στον εξ αναβολής αγώνα που έγινε χθες, η ομάδα μας στάθηκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο για 75 περίπου λεπτά ενώ πριν το πρώτο γκολ των γηπεδούχων είχε κραυγαλέα ευκαιρία με τον Joseph Nane για να ανοίξει το σκορ.

Η ομάδα της Ερήμης είχε επίσης μια πολύ καλή ευκαιρία στο Α ημίχρονο με κεφάλια εντός περιοχής την οποία έδιωξε εκπληκτικά σε κόρνερ ο Ζαχαρουδιου.

Παρά την αναγκαστική αλλαγή του Νικολαΐδη (πέρασε ο Κέκκου στον αγώνα), το συγκρότημα του κ.. Αντωνίου δεν δέχθηκε ιδιαίτερη πίεση. Αναπόφευκτα, με την πάροδο του χρόνου, η κόπωση της ομάδας μας από τα συνεχόμενα ματς και οι αλλαγές της αντίπαλης ομάδας από την άλλη στοίχησαν εν τέλη στο τέλος αφού σε μια αντεπίθεση (η ομάδα μας ζήτησε πεναλτι σε ανατροπή του Κέκκου), οι γηπεδούχοι βρήκαν δίκτυα σε κομβικό σημείο.

Ο ΑΣΙΛ είχε τρομερή διπλή ευκαιρία με Ζευκη (ντεμπούτο) να ισοφαρίσει αλλά ο Πιερη έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα του να σκοράρει και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις.

Οφείλουμε να συγχαρούμε την ομάδα της Ερήμης για την νίκη της και την μέχρι σήμερα πορεία της αλλά και την ομάδα μας που αγωνίζεται (μοναδικό ρεκόρ στην Κύπρο) για. 3η συνεχόμενη βδομαδα ανελλιπως Τετάρτη - Σάββατο."
(φωτογραφικό υλικό από σελίδα ΚΟΥΡΡΗ ΕΡΗΜΗΣ)