ΟΛΑ μηδέν... (φώτος)

Δεν υπήρξε νικητής στην Αραδίππου. Η τοπική Ομόνοια εξήλθε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τον ΑΣΙΛ. Οι δυο ομάδες προσπάθησαν για το γκολ-νίκης αλλά Λαγκέλα και Ταουντούλ δεν νικήθηκαν και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος. Κόκκινη κάρτα για Παναγή στο 89’. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Δημοτικό Στάδιο Αραδίππου και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

φωφωφωφω

- Έναρξη

- 5' Δυνατό παιχνίδια στα πρώτα λεπτά...

- 7' Καλό σουτ απο τον Πάλιμπρικ λίγο έξω. Πρώτη φάση για τους γηπεδούχους...

- 13' Μεγάλη φάση για τον ΑΣΙΛ, ο Σολάρι το κεφάλι διώχνει δύσκολα ο Λαγκέλα. Ο Καπαρτής με ωραία προσπάθεια βρήκε τον Αργεντινό αλλά ο Λαγκέλα στέρησε το γκολ για τους φιλοξενούμενους.

- 15' Σουτ του Ντα Σίλβα άουτ

- 28' Φάουλ του Ντα Σίλβα μόλις δίπλα από το δοκάρι του Ταουντούλ η μπάλα!

- 40' Κόρνερ για τον ΑΣΙΛ, ο Καπαρτής κάνει την κεφαλιά μόλις άουτ!

Ημίχρονο

Έναρξη στο Β' ημίχρονο

- 47' Δυνατό σουτ του Αβραάμ μέσα από την περιοχή, δύσκολα ο Ταουντούλ

- 60' Δυνατές μονομαχίες στο παιχνίδι, οι δυο ομάδες θέλουν να κυριαρχήσουν και να σκοράρουν. Χωρίς σημαντική φάση στην επανάληψη.

- 62' Διαγώνιο σουτ του Γκονζάλες, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λαγκέλα...

- 67' Σουτ του Καπαρτη δύσκολα σε κόρνερ ο Νταουντούλ!

- 72' O Ντα Σίλβα το συρτό σουτ, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

-86' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από Πάλιμπρικ δύσκολα σε κόρνερ ο Νταουντούλ

- 89' Κόκκινη κάρτα στον Παναγή, με δέκα η Ομόνοια για τα επόμενα λεπτά...